Proběhl další turnaj starších žáků

V sobotu 1.11.2014 jsme hostili družstva starších žáků.

Proběhl již čtvrtý soutěžní turnaj starších žáků, tentokrát na domácí půdě. Před začátkem turnaje jsem měl ke klukům proslov, protože jejich přístup k tréninkům v poslední době nebyl 100 % – ní. Výtky si vzali k srdci a proti HC Plzeň sehráli výborné utkání. Dodrželi taktické pokyny, kdy měli soupeře přehrát přes našeho pivota, kterého plzeňané neumí bránit. V obraně 1-5 výborně fungoval vysunutý hráč a pětice vzadu byla kompaktní. Co prošlo obranou pochytal výborný brankář, který měl úspěšnost 84%. Konečný výsledek zněl 8:4 (4:1) v náš prospěch. Pak hráči podlehli uspokojení, pravá spojka základní sestavy si zranila nohu a celá koncepce hry se nám ve druhém zápase rozsypala. Šťáhlavy nás předčili ve všech činnostech a ať nastoupil kdokoliv, podal tragický výkon. Přísnější měřítko snesl jen brankář, jehož úspěšnost zákroků se dostala na 47%, ale od debaklu nás to nezachránilo. Závěrečný výsledek je ostudou nás všech! 3:19 (2:9)….. Ve třetím utkání proti Talentu B se hráč na pravé spojce dal trochu dohromady a výkon našeho týmu se zlepšil. Se soupeřem jsme vydrželi hrát poločas vyrovnanou partii a nepřesnou střelbou jsme se připravili o lepší konečný výsledek. Prohráli jsme 7:12 (4:4). Proti Talentu A to byla hra ve stylu kočka – myš, i když na úvod jsme hráli disciplinovaně a v polovině prvního poločasu vedl soupeř jen 1:2, pak už jsme nestíhali a prohráli 1:17 (1:8). Obrovským zklamáním pro mně byla hra levé spojky. Adam Liška má výškovou převahu před ostatními kluky, ránu, pohyb, ale na tomto turnaji zcela popadl a za 4 utkání dal 4 branky, z toho 3 ze sedmiček….Střelbu měl 16/3 (3x ze sedmiček), 7/0, 10/1 a 5/0…