Martin Holík

Rozpis zápasů na víkend

Úvaly – Rokycany

Úvaly – Rokycany 35:24 (20:9)
V poslední zápase 2.ligy mladšího dorostu, kde nám opět chyběli někteří hráči, jsme jeli se staršími žáky, kteří tak sbírají cenné zkušenosti do příštího ročníku. Jak už tak bývá v posledních zápasech zvykem a na čem musíme rozhodně zapracovat jsou vstupy do zápasu. Opět nám soupeř v prvním poločase utekl a skóre bylo 20:9. Velmi pozitivní je, že jsme se nepoložili a bojovali do samotného konce. Skóre se nám podařilo snížit na rozdíl 4 branek, ale pak se nám bohužel nepodařilo proměnit a soupeř nám znovu odskočil. Ale pozitivní je, že jsme si dokázali, že hrát umíme a je potřeba bojovat za každého stavu. Letošní sezona byla jako na houpačce. V první půli se dařilo, hráli jsme i pohledné zápasy, bohužel pak někteří hráči skončili, někteří začali upřednostňovat jiné aktivity a do toho zranění. Muselo se improvizovat, ale i tak konečné 8 místo není úplně zklamání.

Rokycany – Pardubice

Rokycany – Pardubice 21:34 (9:20)
Do dnešního zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně a co nejvíce potrápit soupeře z Pardubic. Ale dnešní výkon v poločase byl snad nejhorší v této sezóně. Tým byl absolutně bez nasazení, hráči si vyčítali chyby jeden druhému a k tomu ještě spousta technických chyb. Do šaten se šlo za stavu 9:20. O poločase jsme se trochu vzpamatovali a druhý poločas byl vyrovnaný. Bohužel ztráta z prvního poločasu byla veliká.

Rokycany – Kutná Hora

Rokycany – Kutná Hora 32:25 (18:12)
Do utkání jsme vstoupili v roli favorita. Na začátku se nám podařilo si vytvořit 5 brankový náskok, který jsme si udržovali. Ve hře byly pozitivní věci, ale i spousta technických chyb. Naštěstí i u soupeře.
Ve druhém poločase, jsme kontrolovali výsledek a díky tomu jsme mohli prostřídat celý tým.
Děkujeme fanouškům za podporu.

Rokycany – Sezimovo Ústí

28:29 (11:13)

Soupeře ze Sezimovo Ústí jsme přivítali s dosti omlazenou sestavou. Velkou část soupisky tvořili hráči starších žáků. I přes tento handicap jsme se soupeřem z tabulky drželi krok a i když se v určité chvíle soupeř dokázal odpoutat až na rozdíl pěti gólů, vždy jsme dokázali odpovědět a tak rozdíl v poločase byl pouze 2 góly. Druhý poločas pokračovala naše snaha dotáhnout soupeře. To se povedlo až v úplném závěru. Dvě minuty před koncem jsme srovnali na 27:27 a začínalo se vlastně od nuly. Bohužel tuto dvouminutovku rozhodl soupeř střelou po rozehrání devíti metrového trestu 10 vteřin před koncem a tak skončil zápas vítězstvím soupeře 28:29.

Hostivice – Rokycany

Hostivice – Rokycany 44:33 (22:18)
V dnešním zápase jsme jeli do Hostivic, které jsou jednoznačně na prvním místě tabulky.
Aby toho nebylo málo, tak jsme vyrazili bez obou brankářů, takže musel chytat starší žák a hráč z pole. Bez větších očekávání, jsme vstoupili do zápasu s cílem co nejvíce Hostivice potrápit. To se nám dařilo, klukům nechyběla bojovnost, prosazovali se hráči, kteří v jiných zápasech nejsou vyloženě střelci a to bereme, jako velké plus a budeme doufat, že to bude pokračovat i v dalších zápasech.
Ke konci se soupeři podařilo odskočit na 11 brankový rozdíl, ale i v takovém oslabení jsme předvedli kvalitní výkon, za který je potřeba pochválit celý tým.

Házená Rokycany – Jiskra Havlíčkův Brod

27:32 (11:15)

Vstup do zápasu, ve kterém jsme byli tabulkovým favoritem, se nám bohužel vůbec nepovedl. První gól se nám povedlo vstřelit až po devíti minutách hry. V průběhu poločasu se nám sice povedlo srovnat a po 20ti minutách byl stav vyrovnaný 11:11. To ale bylo to poslední, na co jsme se zmohli. Od té doby byl zápas plný nepřesností a špatné střelby. Místo aby se tým semknul, provázela zbytek zápasu nechuť a dohady mezi spoluhráči. To vedlo ke konečnému výsledku 27:32 po velmi špatném výkonu.

Talent Škoda JS Plzeň B – Rokycany

Talent Škoda JS Plzeň B – Rokycany 38:20(18:9)
Do zápasu jsme šli s odhodláním urvat nějaký bod. Bohužel utkání jsme nezačali nejlépe a první branku jsme po několika technických chyb a nepřesných přihrávek dali až v 7.minutě, naštěstí ani soupeř nebyl neomylný a tak byl stav 3:1. Poté jsem zpřesnili hru do půlky poločasu jsme byli vyrovnaným soupeřem. Proto také byl stav utkání jen 9:7 pro domácí. Bohužel poté nás opět zklamala koncovka a technické chyby. Toho soupeř využil a odskočil na poločasových 18:9. Ve druhém poločase jsme s výsledkem chtěli něco udělat, ale opět nás srážely technické chyby, které soupeř využíval a postupně navyšovala svoje vedení. Utkání nakonec skončilo výsledkem 38:20. Toto utkání musíme co nejdříve zapomenout. Tolik technický chyb kolik jsme dnes udělali se nesmí opakovat.

Rokycany – Strakonice

Rokycany – Strakonice 22:24 (10:9)

V sobotu na zápas mladšího dorostu dorazili Strakonice, které byli na o 3 body před námi na třetím místě. Do zápasu jsme vstoupili s cílem přiblížit se, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Od začátku to byl velmi vyrovnaný, bojovný zápas a bylo jasné, že se rozhodne v posledních minutách. Na konci zápasu nám bohužel úplně odešla střelba a hosté odskočili na dvou brankový rozdíl, který už si udrželi. Musím tým pochválit za bojovnost a nasazení v dnešním zápase.

Jiskra Třeboň – Rokycany

Jiskra Třeboň – Rokycany 23:25 (12:15)
Do dnešního zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, dělali jsme spoustu technických chyb a nedůrazem v obraně, jsme nechávali soupeře zakončovat z jasných příležitostí. Skóre bylo neustále vyrovnané. O poločase jsme si řekli, že bez lepšího nasazení a agresivity to nepůjde. Od začátku byla vidět zlepšená hra, ale zase se nám nedařila koncovka. Dvě minuty před koncem, jsme si vzali timeout a nakonec jsme zápas zvládli. Byl to sice ubojovaný zápas, domácí nám nedali nic zadarmo, ale body vezeme domů.

Rokycany – Lokomotiva Vršovice

Rokycany – Lokomotiva Vršovice 26:24 (9:13)
V dnešním zápase mladšího dorostu jsme přivítali Vršovice, které byly tabulkově pod námi, ale zápas tomu vůbec neodpovídal. Soupeř na nás nastoupil s agresivní vytaženou obranou a my jsme dělali spoustu technických chyb a těžko jsme se dostávali do zakončení. Poločasový výsledek tomu odpovídá. O přestávce jsme si řekli co budeme hrát, předvedli jsme zlepšený výkon v obraně, kterou podpořil výborně chytající brankář. V útoku zlepšeným pohybem a zakončováním se nám podařilo zápas otočit. Musím tým pochválit, za bojovnost až do samého konce a fanouškům za podporu.

Dohrávka Rokycany – Úvaly

V dnešní dohrávce proti Úvalům, které byly o bod před námi bylo jasné, že nás čeká vyrovnaný zápas. Od začátku zápasu byla k vidění rychlá házená, ale i spoustu technických chyb. Díky několika vyloučením se soupeř dostal do tříbrankového vedení, ale po timeoutu jsme bojovností, za kterou tým chválím, opět dokázali srovnat a do šaten jsme šli za stavu 18:16 pro domácí.
Druhý poločas, opět provázely technické chyby, ale naštěstí u obou týmů. V dramatické koncovce se soupeři podařilo snížit na jediný gól, ale opět jsme si náskok dokázali vzít zpět a udržet vítězství 33:29. Po podzimní části jsme na 5. místě tabulky, děkujeme fanouškům za skvělou podporu.

Pardubice – Rokycany

Pardubice – Rokycany 44:36 (20:20)
Do dnešního zápasu v Pardubicích jsme vstoupili s velkým odhodláním a chutí vyhrát, kterou jsem v posledních zápasech neviděl.
Ve vyrovnaném poločase se soupeř utrhl až na 5 brankový náskok, ale nám se bojovností ještě podařilo vyrovnat a do šaten se šlo za stavu 20:20.
Do druhé půle jsme vstoupili s chutí zápas překlopit na naši stranu, což se podařilo a a dostali jsme se do vedení 32:29 poté přišel timeout domácích, následně naše vyloučení a bylo po náskoku. Soupeři v posledních 12 minutách vycházelo prakticky vše a my jsme nebyli schopni dát gól. Nakonec si s tabulkovým sousedem odvážíme prohru 44:36. Musím však tým pochválit za nasazení v dnešním zápase.

TJ Sparta Kutná Hora – Rokycany

TJ Sparta Kutná Hora – Rokycany 29:36 (13:15)
K dnešnímu utkání jsme odjížděli s vědomím, že náš soupeř je na poslední příčce v tabulce bez jediného bodu. Roli favorita jsme tedy měli jistou.
Začátek utkání byl do stavu 4:4 vyrovnaný jen díky našim technickým chybám. Poté jsme se utrhli na šesti gólový náskok a zdálo se, že bychom mohli v poklidu dohrát první poločas. Bohužel pak přišel výpadek v obraně a soupeř stihl do konce poločasu snížit na 13:15. Druhý poločas jsme změnili obranný systém a bylo to hned poznat. Nakonec tedy odjíždíme s vítězstvím o 7 branek.

Sezimovo Ústí -Rokycany

Sezimovo Ústí -Rokycany 34:24 (18:7)
Dnes katastrofa, od samého začátku jsme tahali za kratší konec. Neproměňovaní šancí, technické chyby a nedůraz v obraně. Opravdu špatný zápas, ke kterému není třeba dalších komentářů a můžeme se z něj jen poučit, že takhle to dal nepůjde..

Rokycany – Hostivice 31:37

Do zápasu s prvním týmem tabulky, jsme vstoupili dobře a vypracovali si čtyřbrankový náskok. Bohužel pak přišlo velké množství technických chyb a nedařilo se nám bránit soupeřovi rychlé útoky, poločasových 15:23 hovoří za vše… Ani po poločase se nám vůbec nedařilo a soupeř se utrhl až na dvanácti brankový rozdíl. Ke konci zápasu se nám podařilo výsledek korigovat na konečných 31:37. Zápas musíme co nejdřív hodit za hlavu a připravit se na sobotní utkání v Sezimovo Ústí.

Rokycany – Talent Plzeň B

Rokycany – Talent Plzeň B 36:36 (19:20)
Do zápasu mladšího dorostu jsme vstoupili s velkým odhodláním a chutí zvítězit. Jak už tak bývá v zápasech s Talentem zvykem, útoky vyčnívají nad obranou. Tomu odpovídá i poločasový výsledek 19:20. Nedařilo se nám pokrývat spojky, které dohrávaly do křídel a ty většinou proměňovaly.
O poločase jsme se zaměřili hlavně na obranu, ale bohužel i nadále se nedařilo přerušovat soupeřovi akce. Nicméně Talent na tom nebyl o moc lépe a tak vyrovnaný stav platil až do samotného závěru. Za stavu 36:36 jsme měli zápas ve svých rukou, ale technickou chybou jsme se připravili o vítězství. Nicméně remíza tomuhle zápasu sluší a věřím, že naše skvělé fanoušky bavil.

HCB Strakonice 1921 – Házená Rokycany

HCB Strakonice 1921 – Házená Rokycany 34-25 (17:13)

Do Strakonic jsme odjeli s poněkud odlišnou sestavou než v prvních dvou zápasech v kterých sme dokázali zvítězit. Od šesté minuty jsme kvůli nedurazne obrane tahali za kratší konec,což se bohužel až do konce poločasu nezměnilo a poločas končili za stavu 17:13 pro domácí. V druhém poločase jsme zlepšili obranu a začali dříve přistupovat což znamenalo stažení manka až na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se nepovedlo a naopak po sérii technických chyb a nepřipravenych střel nám Strakonice utekly na konečný stav 34:25.

Ml. dorost Rokycany – Jiskra Třeboň B.

Rokycany – Jiskra Třeboň B. 36-32 (17:16)

První domácí zápas mladšího dorostu vyšel vítězně. Do začátku zápasu jsme nevstoupili úplně dobře. Velmi špatná obrana, kde nás soupeř přehrával hlavně v činnosti jeden na jednoho. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, na poločasových 17:16.
V šatně jsme si řekli, jak bránit a hra se začala obracet. Rozhodující moment přišel ve 45. minutě, kdy se nám podařilo odskočit o čtyři branky. Tento náskok jsme udržovali až ke konečnému výsledku 36:32. Děkujeme všem fanouškům, kteří nás svojí podporou dovedli k vítězství.

Pozvánka na domácí zápas 23.9.

LOKO Vršovice -Rokycany ml. dorost

LOKO Vršovice -Rokycany 26:32(15:15)
První poločas jsme začali aktivně, bohužel nás srážela mizerná koncovka, kdy jsme nedokázali proměňovat vyložené šance. Zato obrana fungovala velmi dobře. Proto byl po celý první poločas stav utkání vyrovnaný a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu. Do druhého poločasu jsme opět nastoupili aktivně a vytvořili si náskok, který se nám podařilo držet a v závěru ještě navýšit až na rozdíl 6 branek. Po celý zápas nám velmi dobře fungovala obrana a pochvalu zaslouží i oba brankáři.