…..

Rozpis zápasů na víkend

HK Chomutov – Házená Rokycany

HK Chomutov – Házená Rokycany 19:38 (8:21)
K poslednímu soutěžnímu utkání jsme odjeli pouze se třemi hráčkami na střídání a na pohodě nepřipadlo ani bloudění autobusu po Chomutově. Vstup do utkání tomu odpovídal, ale naštěstí jsme se prezentovali luxusní obranou a v brance čarovala Rotenbornová. V útoku jsme ztráceli míče, přišla i nepřipravená střelba a tak stav zápasu v 17. minutě byl pouze 7:5 pro nás. Po time outu se holky zklidnily a náskok začal narůstat. Soupeř už nenašel odpověď na naše rychlé přechody a nápadité kombinace spojek. V pohodě jsme si dokráčeli pro 9. vítězství v sezóně. Pochvalu za obranu zaslouží všechny hráčky, bylo skvělé vidět, jak makají nadoraz. V útoku se dobře prosazovaly Benešová, Vildmanová a ve druhé půli i Bufková, Moulisová skvěle shazovala míče pro křídlo. Byl to 45 minut z naší strany i pohledný zápas.
Branky: Vildmanová 13, Benešová 10, Bufková 6, Moulisová 3, Fröhlichová a Pechová po 2, Hýblová a Vaníková po 1.

Házená Rokycany – HK Chomutov

Házená Rokycany – HK Chomutov 24:19 (11:9)
Do zápasu jsme nastupovali bez 9 hráček kádru a po velkém pražském turnaji o Velikonocích jsme toho ani moc neodtrénovali. Na hřišti to bylo znát. Holky co se objevily v nominaci koupily jak střelecké, tak technické chyby. Naštěstí jsme luxusně bránili a tím drželi Chomutov na distanc. O naší střelecké neschopnosti svědčí i 5 neproměněných sedmiček. Dalších asi 20 střel ze hry nenašlo cíl. Hostující brankářka, které chytá 1. Ligu za Ústí nad Labem předvedla, proč tam je. Začátek utkání nám vyšel a vedli jsme 6:2, poté soupeř díky již zmiňovaným nepřesnostem otočil na 6:7. Zabrzdili jsme to zimě autem a do kabin odcházeli s dvoubrankovým vedením. O poločase dostaly holky pokyny zpřesnit střelbu a vyvarovat se zbytečných ztrát míčů. Nástup se povedl a ve 45. minutě bylo více méně hotovo. Za stavu 18:11 jsme si vítězství už pohlídali. Holky zaslouží obrovskou pochvalu za obranné činnosti, soupeř nevěděl kudy kam a Rotenbornová v bráně jejich střely z dálky likvidovala. Není umění vyhrát když se daří, ale naopak, když to nejde. Odbojovaly to nádherně.
Branky: Vildmanová 7, Kozáková a Pechová 5, Moulisová 4, Bufková, Fröhlichová a Hýblová po 1

Házené Rokycany – Spartak Příbram

Házené Rokycany – Spartak Příbram 28:20 (15:10)
Povinné vítězství a ošklivá hra provázeli nedělní odpolední zápas. Příbram zahrála s nadšením a dlouho odolávala. Naše holky se od začátku do konce potýkaly se šílenou koncovkou provázenou nepřesnostmi. Jediné co zaslouží pochvalu je obrana ve druhém poločase. V prvním to bylo zbytečně otevřené a soupeř to využíval k proskokům ze šestky. V 10. minutě jsme prohrávali 4:6 a šlapali jsme vodu. Pár rychlých branek z trháků nás vrátilo do hry, několik zákroků předvedla Rotenbornová a s bídou jsme odcházeli do šaten za stavu 15:10. V šatně jsem holky nepochválil a doufal ve zlepšení. To přišlo mezi desátou a patnáctou minutou, kdy jsme se trhli na rozdíl 10ti branek, ale pak jsme opět spadli do podprůměru. Pochválil bych holky za tvrdou, bojovnou a agresivní obranu ve 2. poločase, z jednotlivkyň Rotenbornovou v brance, Vildmanovou a Bufkovou za útočnou činnost.
Branky: Vildmanová 8/4, Bufková 5, Benešová 4, Pechová 3, Fröhlichová, Konderová, Ježková a Kozáková po 2

Házená Rokycany – TJ Sokol Kobylisy II

Házená Rokycany – TJ Sokol Kobylisy II 23:25 (9:16)
Do utkání jsme vstoupili s výbornou obranou a chtěli hrát rychle. To se dařilo, ale totálně jsme propadli v koncovce. Byl to v první půli zmar a soupeř si budoval pohodlný náskok. Jen za první poločas jsme 2x netrefili branku ze sedmičky a neproměnili 5 náskoku ze šestky. V kabině jsme si řekli, že to prostě nevzdáme a o výsledek se popereme. Rychlými přechody jsme během tří minut umazali náskok na 12:16, obrana šlapala, soupeř byl pod tlakem, ale opět jsme se prezentovali nepřesnou střelbou. Je to velká škoda, podařilo se nám udržet ligovou hráčku na třech gólech, v obraně to u nás vřelo, výborně chytala Rotenbornová, ale na rozdíl tří branek jsme stáhli až minutu před koncem, což bylo pozdě. Pochvalu zaslouží všechny hráčky, neodevzdali zápas, sáhly si jak na fyzické, tak psychické dno a prohráli se ctí. Všechny zaslouží obrovské poděkování za předvedené výkony a je potřeba poděkovat také divákům, kteří nás podporovali celé utkání.
Banky: Aichingerová a Vildmanová po 5, Bufková 4, Moulisová a Kozáková po 3, Štorcová, Zíbarová a Benešová po 1.

TJ Náchod – Házená Rokycany

TJ Náchod – Házená Rokycany 28:21 (13:11)
Do dalekého Náchodu jsme odjížděli pouze se třemi spojkami. Naše dvě nejlepší střelkyně odjely na prázdniny a tak jsme vyrazili se třemi pivoty a šesti křídly. Udělali jsme z nouze ctnost a hráli na dva pivoty. Bohužel tuto variantu mají víc zažitou holky z Plzně a z těch byla na spojce pouze Aichingerová. Nicméně jsme celých 23 minut drželi krok a vedli. Pak jsme vyrobili pár technických chyb a šli jsme do šaten s dvougólovým mankem. Po přestávce jsme nezachytili tempo hry a během sedmi minut nám soupeř odskočil. Od té doby dostávaly příležitost holky z lavičky, které nezklamaly. Naopak jsme z jejich hry měli dobrý pocit. V bráně opět výborně zachytala Rotenbornová a v obraně byly skvělé všechny. Škoda chyb v útočné činnosti.
Branky: Benešová a Ježková po 4, Bufková, Moulisová a Aichingerová po 3, Hýblová 2, Zíbarová a Tučková po 1.

Házená Rokycany – HBC JVP Strakonice

Házená Rokycany – HBC JVP Strakonice 25:24 (11:11)
Proti favoritovi soutěže jsme šli s cílem nedostat 40 branek, což nám v letošní sezóny už 3x nadělili. Cílem byla kvalitní a tvrdá obrana a od křídel rychlé vracení se z útoku ze soupeřovými křídly, které obě vévodí tabulce střelkyň. Od začátku utkání se nám to dařilo a Strakonice byly v lehkém šoku. Čekali, že skóre poroste v jejich prospěch, ale v 16. minutě to bylo 6:3 pro nás. Soupeř znervózněl, ztratil pár míčů a my pořád hráli vyrovnaně. Sedm minut před koncem poločasu jsme vedli 10:7 i díky skvěle chytající Rotenbornové, ale závěr nám nevyšel. Špatnými přihrávkami jsme soupeři darovali poločasovou remízu. V kabině jsme z výsledku byly asi víc v šoku než Strakonice a holky dostaly varování, že na ně Strakonice určitě vlétnou a budou chtít rozhodnout hned v úvodu druhé půle. Rozhodli jsme se, že to nenecháme náhodě a že se porveme o výsledek i ve druhém poločase. Rychlé přechody také umíme a vyšlo to. Za 6 minut už to bylo 17:12 a soupeř nechápal. Terka v bráně nás držela nad vodou, obrana šlapala jako hodinky, ale po soupeřově time outu jsme začali ztrácet půdu pod nohami v útočné činnosti. Dostávali nás pod tlak a my ztráceli míče jako na běžícím pásu. V 19. minutě za stavu 21:19 jsme taktéž reagovali oddechovým časem, ale soupeř už byl v laufu. Naštěstí pořád fantasticky chytala Rotenbornová, nicméně 4 minuty před koncem jsme prohrávali 23:24. Zápas dospěl do koncovky, kde 2,5 minuty nepadla branka. Pak Vildmanová v signalizované pasivitě z postavené devítky vymetla šibenici a srovnala. Minutu před koncem dostala Aichingerová při nešťastném zákroku 2 minuty a byla z toho sedmička. Tu fantasticky zlikvidovala opět Rotenbornová. V oslabení se povedlo uvolnit Moulisové, která 30 vteřin před koncem taktéž vymetla šibenici z pravého křídla. Zbývalo 15 vteřin do konce, Strakonice vzali time out, šli do hřiště v sedmi a poslední střelu 3 vteřiny před koncem opět chytila výborná Rotenbornová, byl to její zápas! Celý tým si sáhl na dno svých sil, lavička žila celých 60 minut a prožili jsme si opožděné házenkářské Vánoce! Neskutečný zážitek. Holky předvedly své nejlepší výkony podpořené bojovností, obětavostí a týmovým duchem.
Branky: Vildmanová 7, Kozáková 6, Bufková a Moulisová po 3, Fröhlichová a Pechová 2, Benešová a Aichingerová po 1

SPARTAK PŘÍBRAM – HÁZENÁ ROKYCANY

SPARTAK PŘÍBRAM – HÁZENÁ ROKYCANY 20:39 (7:25)
Před odjezdem nám onemocněly dvě hráčky a jely jsme do Sedlčan pouze se čtyřmi spojkami. Začátek utkání se nepovedl, dvě tyče, nepřesné přihrávky a soupeř vedl 2:0. Pak se holky vzpamatovaly, přidaly na důrazu v obraně, která byla v některých okamžicích přímo luxusní. Příbram vstřelila třetí gól až za stavu 2:9 ve 13. minutě. Z dobře fungující obrany startovala křídla do trháků a neomylně proměňovala své šance. Od 20. minuty začaly dostávat příležitost i hráčky z lavičky. Bohužel musela odstoupit ze hry Míša Konderová na spojce. Do druhé půle jsme si chtěli vyzkoušet i hru na dva pivoty, aby si to zažily i hráčky, které s tím nemají tolik zkušeností. Obrana dál fungovala, ale v útoku díky nepřesné střelbě branek ubylo. Utkání jsme dohráli do vítězného konce s přehledem a zahrály se všechny hráčky.
Vyzvedl bych ještě jednou obranu, která fungovala až neuvěřitelně dobře, holky perfektně zdvojovaly a byla v tom zdravá agresivita. V útoku vycházely signály, stejně jako rychlé přechody, tenhle zápas se prostě povedl.
Branky: Vildmanová 12/2, Moulisová 8, Ježková 5/1, Benešová 4, Fröhlichová, Mašková, Pechová a Kozáková po 2, Hýblová a Konderová po 1.

Sokol Kobylisy – Házená Rokycany

Sokol Kobylisy – Házená Rokycany 32:22 (15:8)
Soupeř se na nás připravil. Na hostování má hráčku 1. ligy, která v první půli řídila hru a stihla se i 5x prosadit. Byla rozdílovou hráčkou. I když nám obrana 20. minut fungovala skvěle, tak jsme nedrželi krok díky šesti pokaženým přihrávkám a 13ti neproměněným střelám. Z křídla se neujal ani jeden pokus ze sedmi a to se na hřišti objevila v první půli křídla všechna čtyři. Ve druhé půli jsme začali hrát na dva pivoty a vzadu vysunuli obranu. Sice jsme chvíli drželi krok, ale náskok se umazat nepodařilo. V závěru jsme polevili a Kobylisy si v pohodě utkání dohrály. Na hřišti dostaly příležitost všechny hráčky, nicméně žádná nepřekročila svůj stín. V brance měla pár výborných zákroků Rotenbornová a v poli holky zaslouží pochvalu jen za obranu všechny a za útočnou činnost Aichingerová.
Branky: Aichingerová 5, Kozáková 4, Konderová a Ježková po 3, Bufková a Vildmanová po 2, Benešová, Moulisová a Hýblová po 1.

Házená Rokycany – TJ Náchod

Házená Rokycany – TJ Náchod 28:30 (12:19)
Vstup do utkání nám vyšel, hned v úvodu jsme se dostali do vedení 3:0. Obrana šlapala a v útoku přišly šance, které jsme proměnili. Pak jsme začali vyrábět technické chyby, párkrát jsme nedali a naše brankářka přestala chytat. Soupeř jí načetl a překonával z nečekaných střel ze střední vzdálenosti. V 18. minutě Náchod odskočil na tři branky, ale to pořád nebylo to pravé peklo. Za stavu 12:14 přišel oddechový čas soupeře a posledních 7 minut první půle jsme prohráli 0:5. V kabině bylo ticho jako v kostele, ale nevzdali jsme to. Zlepšili jsme obranu, abychom pomohli brankářce, ta se zklidnila a předvedla pár výborných zákroků. Za 13 minut jsme stáhli náskok na 3 branky (18:22). Pak jsme opět předvedli pár nepřesností jak ve střelbě, tak v přihrávkách a nedařilo se nám náskok soupeře definitivně umazat. V hektickém závěru jsme jen korigovali na přijatelných 28:30. Obrovskou pochvalu zaslouží děvčata za obranu, která byla vynikající, vstřelených 28 branek je na naše poměry taky pěkných, škoda výpadku brankářky Terky Rotenbornové v první půli. Z jednotlivkyň zaslouží pochvalu bojovná Bufková, dravá Vildmanová, dobře řídila hru Aichingerová a vzadu výborná Hýblová, Ježková byla neomylná ze sedmiček. Nebýt prohry, tak to byl pěkný bojovný zápas. Holky ukázaly co v nich je.
Branky: Ježková 8/5, Vildmanová 7, Bufková 6, Aichingerová 3, Benešová, Fröhlichová, Hýblová a Kozáková po 1.

HBC Strakonice – Házená Rokycany

HBC Strakonice – Házená Rokycany 40:20 (22:11)
Od začátku utkání bylo jasné, kdo je favoritem. My jsme nastupovali do utkání s myšlenkou nedostat 40 branek, co se skoro provedlo. Zpomalovali jsme hru soupeře co to šlo, snažili jsme se hrát v obraně důrazně, agresivně a u sebe. Docela to fungovalo, jenže Strakonice trestaly každou naší chybou rychlými útoky, které neomylně proměňovaly. Poločas skončil o 11 branek a tento rozdíl si uhrál soupeř i ve druhé půli. Holky si mákly a odehrály utkání se ctí. Pozitiva by se také našla. Bufková odehrála 60 minut bez střídání, Moulisová na střední spojce sázela branky z běhu, Pechová byla aktivní na křídle, v obraně jsme občas i dostali soupeře pod tlak. Byla to příprava do dalších utkání, která budou určitě snazší.
Branky: Moulisová 7, Bufková a Pechová po 3, Kozáková 2, Benešová, Aichingerová, Fröhlichová, Štorcová a Ježková po 1

Ivana Cup

Třetí ročník Ivana Cupu začal s malými komplikacemi, kdy se pár hodin před zahájením odhlásil tým z Českých Budějovic kvůli hrozící sněhové kalamitě hlášené v Jižních Čechách. Muselo se předělat rozlosování a pět týmů si to rozdali každý s každým na 2×20 minut.
Úvod obstaral zápas mezi domácím družstvem Házená Rokycany proti Astře Praha. Náš tým držel krok pouze poločas a Astra odskočila v tom druhém až na desetibrankový rozdíl 22:12. Branky: Vildmanová 3, Tučková a Kozáková po 2, Poláčková, Benetková, Mašková, Zíbarová a Ježková po 1.
Druhé utkání obstaral druhý domácí tým pod hlavičkou Slavia Rokycany proti Spartaku Příbram a od začátku nebylo pochyb o vítězi utkání. Naše holky hra bavila a kdyby ve druhém poločase nepolevily, tak mohlo být skóre ještě vyšší. Konečný výsledek byl 23:7. Branky: Bufková 5, Aichingerová a Konderová po 4, Pechová a Bílá po 3, Fröhlichová 2, Hýblová a Štorcová po 1.
Do dalšího utkání opět vstoupila Slavia Rokycany proti favoritovi z Písku, který neponechal nic náhodě a vyhrál 27:11. Branky: Bílá 4, Bufková a Fröhlichová po 2, Konderová, Aichingerová a Hýblová po 1.
Pak opět přišel na scénu domácí tým Házená, který turnaj zahajoval a zápas přinesl nečekané komplikace. Proti Příbrami jsme byli jasným favoritem, nicméně jsme podcenili začátek, holky takzvaně nenahodily motor a prohráli jsme poločas po špatné obraně a nepřesné střelbě 7:11. Po změnách v sestavě, zvýšené bojovnosti, zlepšené střelbě a obětavosti se podařilo otočit výsledek na konečných 21:18. Branky: Vildmanová 8, Kozáková 5, Ježková 3, Mašková a Benešová po 2, Moulisová 1.
Pak Astra porazila Příbram 33:8 a Tým Házené Rokycan čekala zkouška ohněm proti Písku. Zdržovací a zpomalovací taktikou jsme na začátku soupeře trochu vyvedli z míry, ale pak ukázal svou kvalitu. V tomto zápase dostala příležitost hlavně lavička, abychom ušetřili síly na domácí derby. Písek vyhrál 26:8. Branky: Poláčková a Vildmanová po 2, Benetková, Tučková, Zíbarová a Ježková po 1.
V domácím derby tým Házené Rokycan proti Slavii Rokycany tahal za kratší konec. Na hráčkách Házené byla znát únava z předešlého utkání, nedoléčená drobná zranění a tým Slavie nás přehrával hlavně v útočné činnosti. Po relativně vyrovnaném poločase 6:9, Slavia odskočila až na rozdíl šesti branek, ale tým Házené se dokázal do zápasu vrátit a koncovku zdramatizovat. Konečný výsledek v hezkém a bojovném utkání byl 20:17 pro Slavii zasloužený. Branky Házená Rokycany: Kozáková 7, Vildmanová 6, Ježková 3 a Tučková 1.
Branky Slavia Rokycany: Bílá 6, Bufková, Pechová a Konderová po 3, Fröhlichová 2, Aichingerová, Štorcová a Hýblová po 1.
Pak si Písek s přehledem poradil s družstvem Příbrami 29:11 a v předčasném finále s oslabenou Astrou Praha o zraněné hráčky 28:17.
V posledním utkání ještě mohla Slavia zabojovat o druhé místo proti unavené Astře, ale neuchopili tento zápas za správný konec a odevzdaným výkonem umožnili Pražskému týmu dotáhnout k prvenství mezi střelkyněmi Natálii Kopalovou, která zaznamenala úctyhodných 27 branek v celém turnaji. Branky prot Astře: Fröhlichová 5, Aichingerová 3, Konderová, Pechová a Bílá po 2, Bufková, Hnízdilová, Vaníková a Štorcová po 1.
Toto házenkářské setkání splnilo účel přípravy na odvetnou část druhé ligy, zahrály si všechny hráčky dostatečnou porci minut a kromě drobných šrámů a únavy si odnesly holky i dobrý pocit ze hry.

TJ CHOMUTOV – HÁZENÁ ROKYCANY

TJ CHOMUTOV – HÁZENÁ ROKYCANY 21:26 (10:12)
Zápas začal přesně tak, jak jsme nechtěli. V hale se nelepilo a děvčatům to dělalo velké problémy, stejně jako včerejší maturák, na kterém bylo 3/4 týmu. Úvod byl ospalý, ale i přes to, jsme dominovali. Obrana nebyla úplně špatná, nicméně pořád tam byla okénka. Soupeř obranu vysunul a my máme hráčky, které se na takovou obranu umí prosadit. Bohužel problémem byl pořád nenalepený míč a tak ztrát přibývalo. Poločas jsme dotáhli do vítězného konce, ale koukat se na to nedalo. Pořád to bylo ospalé a nepřesné. Do druhé půle se podařilo vychytat sestavu, rapidně se zlepšila obrana a zápas se zlomil v náš prospěch. V prvních devíti minutách jsme se trhli na rozdíl 8 branek a bylo hotovo. Soupeř korigoval skóre až v závěru třemi góly za sebou. Pochvalu zaslouží holky za druhou půli, v první se nedařilo skoro nic. Střelecky zářila Ježková, výborný rozhodovací proces předvedla Konderová a za druhý poločas zaslouží pochvalu za obranu všechny.
Branky: Ježková 6, Fröhlichová 5/3, Konderová 4, Kozáková 4/1, Benešová 3, Štorcová 2, Vildmanová 1/1, Bufková 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SPARTAK PŘÍBRAM

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SPARTAK PŘÍBRAM 46:26 (23:12)
Od začátku jsme soupeři chtěli vnutit svojí hru a dařilo se nám to. Základní sestava rychle vybudovala pohodlný náskok a pak odehrály většinu zápasu holky, co dostávají méně příležitostí. Nutno podotknout, že zahrály skvěle. Ve druhé půli nám to soupeř usnadnil svojí vysunutou obranou a hlavně Bufková s Konderovou si obránkyně mazaly na chleba. Obrana v první půli šlapala, kritiku zaslouží až za tu druhou. V útoku bylo pár technických chyb a nějaká nepřesná střelba, ale 46 branek je parádní počin.
Branky: Bufková 10, Konderová 7, Vildmanová, Kozáková po 5, Moulisová 4, Benešová, Fröhlichová , Pechová a Hýblová po 3, Aichingerová 2 a Ježková 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SOKOL KOBYLISY II

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SOKOL KOBYLISY II 25:25 (16:9)
V 8. kole 2. ligy jsme přivítali Sokol Kobylisy, se kterým jsme sice letos u nich prohráli, ale z loňska s nimi máme kladnou bilanci. Věřili jsme si na ně a podle toho vypadala první půle. Skvělá obrana, dobře chytala Rotenbornová, rychlé přechody, aktivní hra na jejich postavenou obranu na ně platila a do kabin jsme šli se sedmibrankovým náskokem. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v naší hře, ale obranná činnost najednou přestala fungovat, holky se nesoustředily a úplně vypadly ze zápasu. Náš náskok se rozplynul mezi 5. a 15. minutou druhé půle. Navíc Kobylisy zlepšily obranu svou a my nevěděli kudy kam. Pouze díky bojovnosti a návratu k dobrému bránění v posledních 10ti minutách jsme vyválčili bod. V dramatické koncovce jsme minutu před koncem za stavu 25:25 získali míč a než jsme si stihli vzít time out, tak jsme o míč přišli nepřesnou střelbou. Soupeř měl na vítězství 40 vteřin, rozehrál útok, ale o míč přišel technickou chybou a nám zbylo posledních 10 vteřin. Řekli jsme si co zahrajeme, soupeř náš útok přerušil a nám zbyla devítka po čase, ze které jsme sice branku ohrozili, ale brankářku soupeře nepřekonali. Je to velká škoda, na vítězství bylo zaděláno.
Branky: Vildmanová 6/3, Kozáková 5, Ježková, Aichingerová a Bufková po 3, Benešová a Kodnerová po 2, Hýblová 1.

TJ NÁCHOD – HÁZENÁ ROKYCANY

TJ NÁCHOD – HÁZENÁ ROKYCANY 28:21 (16:12)
Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, brankářka Rotenbornová měla za 13 minut jeden zákrok, obrana byla vlažná a v útoku jsme kupili chybu za chybou. Ať už technickou anebo střeleckou. Soupeři to stačilo na to, aby odskočil do pětibrankového vedení. To si udržel do konce poločasu. Rozdíl nenarůstal, protože jsme zkvalitnili obranu a brankářka Grantnerová se začala rozchytávat k dobrému výkonu. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, obrana začala šlapat, Terka Grantnerová v bráně začala chytat skoro famózně a tam byla šance výsledek zvrátit. Bohužel jsme neomylně nahrávali soupeřovi do rukou, střelbu jsme nezlepšili a tak i když to bylo místy o 3 branky a my získali míč, tak jsme náskok nestáhli. Těch šancí bylo zhruba 10. Prohráli jsme zápas vlastní neschopností v rozhodujícím okamžiku přidat snižující branky, šance jsme na to měli, ale… Holky se snažily, bohužel s tréninkovými výpadky se kvalitní házená hrát nedá. Na konci už jsme nechávali dohrát zbytek lavičky.
Branky: Moulisová a Vildmanová po 5, Ježková a Bufková po 3, Hýblová 2, Konderová, Fröhlichová a Pechová po 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – HBC STRAKONICE

Do zápasu jsme vstoupili ospale a bez motivace se porvat o slušný výsledek. Ačkoliv byly námi trenéri hráčky motivované, nepadlo to na úrodnou půdu. Soupeř si s námi dělal co chtěl a my mu v tom ještě pomáhali technickými chybami. Ve 12. minutě svítil na tabuli stav 2:13 a bylo po zápase. Soupeř nás předčil ve všem a my se trápili se všemi činnostmi, které k házené patří. Přežít první poločas bez infarktu trenérů byl skoro nadlidský úkol. O přestávce jsme se snažili do holek napumpovat bojovnost a obraz hry se o něco zvedl. Strakonice nám trochu usnadnili útočnou činnost svou vysunutou obrannou, ale nás stejně jako v zápasech ve Strakonicích nepodržely brankářky, takže skóre narůstalo rychle v jejich prospěch. Pochvalu za výkon si ale nezaslouží žádná hráčka, snad Bufková, která hýřila aktivitou. Občas jsme překvapili hezkou akcí, ale na soupeře to bylo málo, přehrál nás ve všech směrech. Zklamala nás především obrana, která nám v předešlých zápasech fungovala.
Branky: Moulisová 4, Bufková a Koderová po 3, Fröhlichová, Aichingerová a Hošková po 2, Kiziun, Rottenbornová, Pechová, Štorcová a Ježková po 1

HÁZENÁ ROKYCANY – HK CHOMUTOV

Do tohoto zápasu jsme se šli soustředit na obranu, což se stoprocentně povedlo. Soupeř v 8. minutě už zápas vzdal a nic nenabídl, co by nás mělo ohrozit. Obrana šlapala na jedničku, dávali jsme jednoduché góly z rychlých přechodů a v 15. minutě jsme pohodlně vedli 9:3. Co prošlo obranou pochytala spolehlivá Rottenbornová a náš tým pořád šlapal do soupeře, který nevěděl kudy kam. Pohodlné poločasové vedení stačilo k tomu, aby jsme si odpočinuli a do druhé půle opět na Chomutov vlétli. Nástup byl impozantní a sedmi góly v řadě během prvních devíti minut soupeře totálně zlomili. Od této chvíle zápas dohrávala lavička, na hřiště se dostaly všechny holky a výbornou obrannou hrou soupeře držely do konce utkání na distanc. Pochvalu zaslouží všechny za obranu a v útoku to fungovalo taktéž. Byla to totální dominance našeho týmu.
Branky: Benešová 10, Vildmanová 6/2, Kozáková 5/1, Moulisová a Konderová po 4, Bufková 3, Štorcová 2, Aichingerová a Hýblová po 1.

SPARTAK PŘÍBRAM – HÁZENÁ ROKYCANY 16:32 (5:15)
Na soupeře jsme vlétli organizovanou obranou, kde základní šestka nedala vůbec prostor hráčkám Příbrami. Výborným bráněním pivota a přistupováním ke spojkám, jsme jim vzali vitr z plachet a za 10 minut to bylo 1:7. Pak jsme opět začali vytvářet technické chyby a 5 minut se skóre nepohnulo. V hale se nelepilo a míč létal mimo adresáty v případě přihrávek a mimo bránu v případě střel. Naštěstí i po prostřídání spojek s pivotem obrana šlapala a co prošlo, chytila výborná Rottenbornová v brance. Poločasový náskok byl uklidňující, v šatně jsme si odpočinuli, ale zřejmě asi až moc. Příbram zrychlila hru, soupeřovi spojky ztratily zábrany a pronikaly do naší vlažnější obrany. V útoku jsme byli aktivní a odpovídali jsme góly. Obrana se zpátky zlepšila a posledních 15 minut dostaly prostor všechny hráčky z lavičky. Nový předzápasový pokřik přinesl první body.
Branky: Kozáková 9/1, Vildmanová a Fröhlichová obě 5/2, Štorcová 4, Moulisová, Bufková a Benešová po 2, Konderová,

Házená Rokycany – TJ Náchod 17:24 (9:12)
Zápas se nesl v duchu předešlých utkání v průběhu tří sezón. Byl to vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli sami. Na začátku šel soupeř do mírného vedení, kdy naše skvělá obrana pracovala před brankářkou na sto procent. Bohužel nám nevycházela útočná činnost a z brankářky soupeře jsme udělali reprezentantku. Výbornými zákroky deptala naše střelkyně. V 15. minutě to bylo pouze 2:5, skóre narůstalo pomalu a do šaten jsme odcházeli pořád s tři brankovou ztrátou. Při poradě o přestávce dostaly holky pokyn, aby ještě zrychlily hru proti soupeři, který měl pouze dvě hráčky na střídání, bohužel zůstalo jen slov. Druhou půli jsme začali neproměněnou sedmičkou a místo abychom na Náchod vlétli a pokusili se stav zvrátit, soupeř odskočil ve 40. minutě na 10:16. Pak nám svitla naděje, že bychom se do utkání mohli vrátit, snížili jsme 8. minut před koncem na 17:20, ale to bylo z naší strany všechno. Soupeř si náskok pohlídal i díky našim dalším neproměněným šancím. Celý tým zaslouží pochvalu za obrannou činnost, kde nás chvílemi i podržela brankářka Rottenbornová, ale taky celý tým zaslouží obrovské mínus za předváděnou střelbu, kombinace někdy neměly hlavu ani patu.
Branky: Vildmanová 5/2, Kozáková 4, Hýblová 3/1, Benešová 2, Bufková, Kodnerová a Fröhlichová po 1.

HBC JVP STRAKONICE – HÁZENÁ ROKYCANY

HBC JVP STRAKONICE – HÁZENÁ ROKYCANY 46:18 (27:13)
Úvod utkání vyzněl pro soupeře, který úročil své zkušenosti z loňského působení v 1.lize. Agresivní obranou dostávaly naše hráčky pod tlak a v obraně nás rozebíraly jako lego. V 9. minutě byl stav 7:1 a holky v hlavě zabalily zápas. Nikdo, kdo působil na hřišti nezvedl hlavu a snažil se o obrat. Za 30 minut se prostřídaly všechny hráčky a všechny vyrobily tolik technických chyb, které by vystačily na 3 utkání. Bylo jich kolem 20ti a druhá půle nebyla o moc lepší. Soupeř polevil a my se aspoň občas lépe prosadili v útoku, bohužel bez gólového vyvrcholení. Tento zápas nám odkryl všechny slabiny, kterými disponujeme. 35 technických chyb, těžko jsme se dostávali do střeleckých příležitostí, střelba nekvalitní a obě brankářky doslova vyhořely.
Branky: Kozáková a Benešová po 4, Vildmanová, Konderová a Moulisová po 2, Bufková, Benetková, Fröhlichová a Ježková po 1.

……

……

Přípravný turnaj starších dorostenek

Turnaj zahájila dvě domácí družstva proti sobě. Po počátečních rozpacích se hra zkvalitnila a modrý tým zvítězil díky větší sehranosti 20:10. Ve druhém utkání si Slavia snadno poradila s Příbramí 22:9. Ve třetím zápase nastoupil tým červených proti Slavii a předvedl nejlepší výkon na turnaji. Dlouho jsme drželi s favoritem krok a po boji a pěkné hře jsme padli 17:21. Čtvrté utkání modrého týmu proti Příbrami bylo dlouho vyrovnané a až v závěru náš dobře fyzicky připravený modrý tým odskočil a zvítězil 24:16. Načatý tým Příbrami v dalším utkání čelil totální ofenzivní hře červeného týmu, který ho deklasoval 26:8. Po odehrání tohoto zápasu bylo jasné, že následuje finále mezi modrým týmem a Slavii VŠ. Bohužel naše hráčky nezachytily úvod utkání a v hlavách ten zápas prohrály už na začátku. Stav 2:7 a bylo hotovo. Padla na ně únava a zápas se už jen dohrávaly do stavu 10:29. Turnaje po zásluze vyhrála Slavia VŠ Plzeň, druhé místo bral modrý tým, třetí červený tým a čtvrtá byla Příbram. Všem holkám díky za předvedenou hru a bojovnost. Holky se sehrály a tvoří se výborný tým.