Starší dorostenky

(ročník 2005-2007)

Odkaz na soutěž:

2. liga starší dorostenky – Čechy – Český svaz házené (handball.cz)

Tréninkové časy:

Úterý 17:30 – 19:00

Čtvrtek 18:20 – 19:50

Pátek 15:30 – 17:00

Trenéři:
Petr Klička
Lenka Bíla

…..

…..

Rozpis zápasů na víkend

TJ CHOMUTOV – HÁZENÁ ROKYCANY

TJ CHOMUTOV – HÁZENÁ ROKYCANY 21:26 (10:12)
Zápas začal přesně tak, jak jsme nechtěli. V hale se nelepilo a děvčatům to dělalo velké problémy, stejně jako včerejší maturák, na kterém bylo 3/4 týmu. Úvod byl ospalý, ale i přes to, jsme dominovali. Obrana nebyla úplně špatná, nicméně pořád tam byla okénka. Soupeř obranu vysunul a my máme hráčky, které se na takovou obranu umí prosadit. Bohužel problémem byl pořád nenalepený míč a tak ztrát přibývalo. Poločas jsme dotáhli do vítězného konce, ale koukat se na to nedalo. Pořád to bylo ospalé a nepřesné. Do druhé půle se podařilo vychytat sestavu, rapidně se zlepšila obrana a zápas se zlomil v náš prospěch. V prvních devíti minutách jsme se trhli na rozdíl 8 branek a bylo hotovo. Soupeř korigoval skóre až v závěru třemi góly za sebou. Pochvalu zaslouží holky za druhou půli, v první se nedařilo skoro nic. Střelecky zářila Ježková, výborný rozhodovací proces předvedla Konderová a za druhý poločas zaslouží pochvalu za obranu všechny.
Branky: Ježková 6, Fröhlichová 5/3, Konderová 4, Kozáková 4/1, Benešová 3, Štorcová 2, Vildmanová 1/1, Bufková 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SPARTAK PŘÍBRAM

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SPARTAK PŘÍBRAM 46:26 (23:12)
Od začátku jsme soupeři chtěli vnutit svojí hru a dařilo se nám to. Základní sestava rychle vybudovala pohodlný náskok a pak odehrály většinu zápasu holky, co dostávají méně příležitostí. Nutno podotknout, že zahrály skvěle. Ve druhé půli nám to soupeř usnadnil svojí vysunutou obranou a hlavně Bufková s Konderovou si obránkyně mazaly na chleba. Obrana v první půli šlapala, kritiku zaslouží až za tu druhou. V útoku bylo pár technických chyb a nějaká nepřesná střelba, ale 46 branek je parádní počin.
Branky: Bufková 10, Konderová 7, Vildmanová, Kozáková po 5, Moulisová 4, Benešová, Fröhlichová , Pechová a Hýblová po 3, Aichingerová 2 a Ježková 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SOKOL KOBYLISY II

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ SOKOL KOBYLISY II 25:25 (16:9)
V 8. kole 2. ligy jsme přivítali Sokol Kobylisy, se kterým jsme sice letos u nich prohráli, ale z loňska s nimi máme kladnou bilanci. Věřili jsme si na ně a podle toho vypadala první půle. Skvělá obrana, dobře chytala Rotenbornová, rychlé přechody, aktivní hra na jejich postavenou obranu na ně platila a do kabin jsme šli se sedmibrankovým náskokem. Po přestávce jsme chtěli pokračovat v naší hře, ale obranná činnost najednou přestala fungovat, holky se nesoustředily a úplně vypadly ze zápasu. Náš náskok se rozplynul mezi 5. a 15. minutou druhé půle. Navíc Kobylisy zlepšily obranu svou a my nevěděli kudy kam. Pouze díky bojovnosti a návratu k dobrému bránění v posledních 10ti minutách jsme vyválčili bod. V dramatické koncovce jsme minutu před koncem za stavu 25:25 získali míč a než jsme si stihli vzít time out, tak jsme o míč přišli nepřesnou střelbou. Soupeř měl na vítězství 40 vteřin, rozehrál útok, ale o míč přišel technickou chybou a nám zbylo posledních 10 vteřin. Řekli jsme si co zahrajeme, soupeř náš útok přerušil a nám zbyla devítka po čase, ze které jsme sice branku ohrozili, ale brankářku soupeře nepřekonali. Je to velká škoda, na vítězství bylo zaděláno.
Branky: Vildmanová 6/3, Kozáková 5, Ježková, Aichingerová a Bufková po 3, Benešová a Kodnerová po 2, Hýblová 1.

TJ NÁCHOD – HÁZENÁ ROKYCANY

TJ NÁCHOD – HÁZENÁ ROKYCANY 28:21 (16:12)
Vstup do zápasu se nám vůbec nepovedl, brankářka Rotenbornová měla za 13 minut jeden zákrok, obrana byla vlažná a v útoku jsme kupili chybu za chybou. Ať už technickou anebo střeleckou. Soupeři to stačilo na to, aby odskočil do pětibrankového vedení. To si udržel do konce poločasu. Rozdíl nenarůstal, protože jsme zkvalitnili obranu a brankářka Grantnerová se začala rozchytávat k dobrému výkonu. Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním, obrana začala šlapat, Terka Grantnerová v bráně začala chytat skoro famózně a tam byla šance výsledek zvrátit. Bohužel jsme neomylně nahrávali soupeřovi do rukou, střelbu jsme nezlepšili a tak i když to bylo místy o 3 branky a my získali míč, tak jsme náskok nestáhli. Těch šancí bylo zhruba 10. Prohráli jsme zápas vlastní neschopností v rozhodujícím okamžiku přidat snižující branky, šance jsme na to měli, ale… Holky se snažily, bohužel s tréninkovými výpadky se kvalitní házená hrát nedá. Na konci už jsme nechávali dohrát zbytek lavičky.
Branky: Moulisová a Vildmanová po 5, Ježková a Bufková po 3, Hýblová 2, Konderová, Fröhlichová a Pechová po 1.

HÁZENÁ ROKYCANY – HBC STRAKONICE

Do zápasu jsme vstoupili ospale a bez motivace se porvat o slušný výsledek. Ačkoliv byly námi trenéri hráčky motivované, nepadlo to na úrodnou půdu. Soupeř si s námi dělal co chtěl a my mu v tom ještě pomáhali technickými chybami. Ve 12. minutě svítil na tabuli stav 2:13 a bylo po zápase. Soupeř nás předčil ve všem a my se trápili se všemi činnostmi, které k házené patří. Přežít první poločas bez infarktu trenérů byl skoro nadlidský úkol. O přestávce jsme se snažili do holek napumpovat bojovnost a obraz hry se o něco zvedl. Strakonice nám trochu usnadnili útočnou činnost svou vysunutou obrannou, ale nás stejně jako v zápasech ve Strakonicích nepodržely brankářky, takže skóre narůstalo rychle v jejich prospěch. Pochvalu za výkon si ale nezaslouží žádná hráčka, snad Bufková, která hýřila aktivitou. Občas jsme překvapili hezkou akcí, ale na soupeře to bylo málo, přehrál nás ve všech směrech. Zklamala nás především obrana, která nám v předešlých zápasech fungovala.
Branky: Moulisová 4, Bufková a Koderová po 3, Fröhlichová, Aichingerová a Hošková po 2, Kiziun, Rottenbornová, Pechová, Štorcová a Ježková po 1

HÁZENÁ ROKYCANY – HK CHOMUTOV

Do tohoto zápasu jsme se šli soustředit na obranu, což se stoprocentně povedlo. Soupeř v 8. minutě už zápas vzdal a nic nenabídl, co by nás mělo ohrozit. Obrana šlapala na jedničku, dávali jsme jednoduché góly z rychlých přechodů a v 15. minutě jsme pohodlně vedli 9:3. Co prošlo obranou pochytala spolehlivá Rottenbornová a náš tým pořád šlapal do soupeře, který nevěděl kudy kam. Pohodlné poločasové vedení stačilo k tomu, aby jsme si odpočinuli a do druhé půle opět na Chomutov vlétli. Nástup byl impozantní a sedmi góly v řadě během prvních devíti minut soupeře totálně zlomili. Od této chvíle zápas dohrávala lavička, na hřiště se dostaly všechny holky a výbornou obrannou hrou soupeře držely do konce utkání na distanc. Pochvalu zaslouží všechny za obranu a v útoku to fungovalo taktéž. Byla to totální dominance našeho týmu.
Branky: Benešová 10, Vildmanová 6/2, Kozáková 5/1, Moulisová a Konderová po 4, Bufková 3, Štorcová 2, Aichingerová a Hýblová po 1.

SPARTAK PŘÍBRAM – HÁZENÁ ROKYCANY

SPARTAK PŘÍBRAM – HÁZENÁ ROKYCANY 16:32 (5:15)
Na soupeře jsme vlétli organizovanou obranou, kde základní šestka nedala vůbec prostor hráčkám Příbrami. Výborným bráněním pivota a přistupováním ke spojkám, jsme jim vzali vitr z plachet a za 10 minut to bylo 1:7. Pak jsme opět začali vytvářet technické chyby a 5 minut se skóre nepohnulo. V hale se nelepilo a míč létal mimo adresáty v případě přihrávek a mimo bránu v případě střel. Naštěstí i po prostřídání spojek s pivotem obrana šlapala a co prošlo, chytila výborná Rottenbornová v brance. Poločasový náskok byl uklidňující, v šatně jsme si odpočinuli, ale zřejmě asi až moc. Příbram zrychlila hru, soupeřovi spojky ztratily zábrany a pronikaly do naší vlažnější obrany. V útoku jsme byli aktivní a odpovídali jsme góly. Obrana se zpátky zlepšila a posledních 15 minut dostaly prostor všechny hráčky z lavičky. Nový předzápasový pokřik přinesl první body.
Branky: Kozáková 9/1, Vildmanová a Fröhlichová obě 5/2, Štorcová 4, Moulisová, Bufková a Benešová po 2, Konderová,

Házená Rokycany – TJ Náchod

Házená Rokycany – TJ Náchod 17:24 (9:12)
Zápas se nesl v duchu předešlých utkání v průběhu tří sezón. Byl to vyrovnaný zápas, který jsme si prohráli sami. Na začátku šel soupeř do mírného vedení, kdy naše skvělá obrana pracovala před brankářkou na sto procent. Bohužel nám nevycházela útočná činnost a z brankářky soupeře jsme udělali reprezentantku. Výbornými zákroky deptala naše střelkyně. V 15. minutě to bylo pouze 2:5, skóre narůstalo pomalu a do šaten jsme odcházeli pořád s tři brankovou ztrátou. Při poradě o přestávce dostaly holky pokyn, aby ještě zrychlily hru proti soupeři, který měl pouze dvě hráčky na střídání, bohužel zůstalo jen slov. Druhou půli jsme začali neproměněnou sedmičkou a místo abychom na Náchod vlétli a pokusili se stav zvrátit, soupeř odskočil ve 40. minutě na 10:16. Pak nám svitla naděje, že bychom se do utkání mohli vrátit, snížili jsme 8. minut před koncem na 17:20, ale to bylo z naší strany všechno. Soupeř si náskok pohlídal i díky našim dalším neproměněným šancím. Celý tým zaslouží pochvalu za obrannou činnost, kde nás chvílemi i podržela brankářka Rottenbornová, ale taky celý tým zaslouží obrovské mínus za předváděnou střelbu, kombinace někdy neměly hlavu ani patu.
Branky: Vildmanová 5/2, Kozáková 4, Hýblová 3/1, Benešová 2, Bufková, Kodnerová a Fröhlichová po 1.

HBC JVP STRAKONICE – HÁZENÁ ROKYCANY

HBC JVP STRAKONICE – HÁZENÁ ROKYCANY 46:18 (27:13)
Úvod utkání vyzněl pro soupeře, který úročil své zkušenosti z loňského působení v 1.lize. Agresivní obranou dostávaly naše hráčky pod tlak a v obraně nás rozebíraly jako lego. V 9. minutě byl stav 7:1 a holky v hlavě zabalily zápas. Nikdo, kdo působil na hřišti nezvedl hlavu a snažil se o obrat. Za 30 minut se prostřídaly všechny hráčky a všechny vyrobily tolik technických chyb, které by vystačily na 3 utkání. Bylo jich kolem 20ti a druhá půle nebyla o moc lepší. Soupeř polevil a my se aspoň občas lépe prosadili v útoku, bohužel bez gólového vyvrcholení. Tento zápas nám odkryl všechny slabiny, kterými disponujeme. 35 technických chyb, těžko jsme se dostávali do střeleckých příležitostí, střelba nekvalitní a obě brankářky doslova vyhořely.
Branky: Kozáková a Benešová po 4, Vildmanová, Konderová a Moulisová po 2, Bufková, Benetková, Fröhlichová a Ježková po 1.

……

……

Přípravný turnaj starších dorostenek

Turnaj zahájila dvě domácí družstva proti sobě. Po počátečních rozpacích se hra zkvalitnila a modrý tým zvítězil díky větší sehranosti 20:10. Ve druhém utkání si Slavia snadno poradila s Příbramí 22:9. Ve třetím zápase nastoupil tým červených proti Slavii a předvedl nejlepší výkon na turnaji. Dlouho jsme drželi s favoritem krok a po boji a pěkné hře jsme padli 17:21. Čtvrté utkání modrého týmu proti Příbrami bylo dlouho vyrovnané a až v závěru náš dobře fyzicky připravený modrý tým odskočil a zvítězil 24:16. Načatý tým Příbrami v dalším utkání čelil totální ofenzivní hře červeného týmu, který ho deklasoval 26:8. Po odehrání tohoto zápasu bylo jasné, že následuje finále mezi modrým týmem a Slavii VŠ. Bohužel naše hráčky nezachytily úvod utkání a v hlavách ten zápas prohrály už na začátku. Stav 2:7 a bylo hotovo. Padla na ně únava a zápas se už jen dohrávaly do stavu 10:29. Turnaje po zásluze vyhrála Slavia VŠ Plzeň, druhé místo bral modrý tým, třetí červený tým a čtvrtá byla Příbram. Všem holkám díky za předvedenou hru a bojovnost. Holky se sehrály a tvoří se výborný tým.