František Holšan

…..

Rozpis zápasů na víkend

Starší žáci odehrály odložené utkání se Slavií VŠ A

Starší žáci odehrály dnes odložené utkání se Slavií VŠ A. První poločas se dařilo držet se soupeřem krok a poločas končil remízou. Do druhého poločasu se nastupovalo s vidinou dobrého výsledku, ovšem větším množstvím našich technických chyb se soupeři podařilo odskočit na rozdíl dvou až třech branek. Stav už se nepodařilo zvrátit a zápas skončil s třígólovým mankem ve prospěch soupeře.
Házená Rokycany : VŠ Plzeň A 15:18

Turnaj ve Starém Plzenci starších žáků

Na turnaji ve Starém Plzenci jsme s Talentem Plzeň utrpěli porážku 20:21, do druhého zápasu jsme ovšem naskočili o poznání lépe tak vítězství 24: 8 potěšilo. Na třetí zápas soupeř nenastoupil a proto bylo utkání konzumováno 10:0 v náš prospěch. Nakonec se tedy odehrál odložený zápas proti Starému Plzenci, kde jsme se nepřesvědčivým výkonem dokopali k vítězství 28:18.

Dohrávka proti Šťáhlavům starších žáků

V dohrávce odloženého utkání proti Šťáhlavům se podařilo držet krok se soupeřem v první polovině, začátek druhého poločasu se bohužel vytvořilo větší množství individuálních chyb, které nás srazilo do kolen a i když se hra zlepšila, už se nepodařilo stav změnit, nebo alespoň uhrát lepší výsledek. Prohra je bohužel odrazem nedůrazné hry.

Turnaj starších žáků na VŠ Plzeň

Dnešním turnajem na VŠ Plzeň jsme potvrdili naší stagnující formu. V prvním zapase jsme očekávaně porazili slabšího soupeře ze Starého Plzence vysokým poměrem 27: 8. V druhém zapase se podařilo plnit pokyny trenérů pouze v prvním poločase. V druhém se bohužel snížilo sebevědomí hráčů a lepší soupeř Talent Plzeň nám uštědřil v rychlém sledu více branek a bylo rozhodnuto. Zápas skončil 13:28. Poslední zápas se začal odehrávat podle očekávání a brzo jsme si proti slabšímu soupeři VŠ B utvořili náskok. Díky individuálním chybám hráčů neskončil zápas větším rozdílem. Konečný výsledek 24:13 je i tak velice pěkný. Vítězství je cenou tečkou za dnešním turnajem.

Turnaj starších žáků v Chebu

Sobotní turnaj starších žáků v Chebu jsme začali povinnou výhrou se Starým Plzencem 28:6. Další zápasy prohra Šťáhlavy 20:13 a následně prohra s VŠ Plzeň 23:17. V obou těchto utkáních nás podrželi brankáři, obrana fungovala, ale velké množství technických chyb a neproměňování jasných šancí nás odsoudilo k prohrám.

Domácí turnaj starších žáků

Dnes se odehrál poslední turnaj starších žáků Házená Rokycany v roce 2023.
Na domácí půdě jsme prvním zápasem deklasovali soupeře vyšším rozdílem.
Rokycany – Slavie VŠ B
24:9
Chuť vyhrát nám zůstala i do druhého zápasu, kde je ovšem soupeř poněkud slabšího rázu a proto si zahráli i hráči po zranění.
Rokycany – Házená Chebsko 27:6.
V posledním zápase jsme měli soupeře z čela tabulky a i když se podařil vytvořit uspokojivý výkon, skončili jsme s prohrou.
Rokycany-Talent Plzeň 15:24.

Turnaj starších žáků Plzeňské ligy

Starší žáci dnes hráli tři zápasy Plzeňské ligy. Do prvního zápasu se nastupovalo bez rozcvičení ovšem rázně a prvních pět minut jsme hráli vyrovnaný zápas. Po té se ovšem začali kupit individuální chyby a v poločase se zastavil výsledek na čtyřbrankovém rozdíle. V druhém poločase jsme pokračovali ve vyrovnané hře, kluci bojovali, ale do konce zápasu dokázali stáhnout náskok soupeře pouze o jednu branku a tudíž zápas skončil 12:15 ve prospěch soupeře ze Šťáhlav.
Do druhého zápasu s poměrně silnějším soupeřem se šlo s vyburcovaným teamem, avšak jen to bohužel nestačilo. Soupeř nás přehrával v herních činnostech, ale naštěstí se mu nedařilo proměňovat střely na branku. Soustředěnou obranou jsme soupeři znepříjemňovali útok a proto nakonec zápas neskončil úplně špatně. Se Slavií VŠ A 16: 10 je jistě ucházející výsledek.
Po delší přestávce se do třetího zápasu s poněkud slabším soupeřem šlo s vizí, vyzkoušet vícero herních systémů moderní házené. Již od začátku byla znát naše herní převaha, tudíž hráli delší dobu i méně vyhraní hráči. Hráli jsme na dva pivoty a dokonce jsme se pokusili i o hru bez brankáře. Obě varianty se nám povedlo hrát velice úspěšně a díky pouze jednomu inkasovanému gólů v prvním poločase. Skončil poslední zápas se Starým Plzencem vítězstvím 22: 5. Celému teamu zaslouží vyslovit pochvalu za pozitivní přístup.

Kvalifikace do Žákovské ligy (turnaj) st. žáků

První zápas kvlafikace žákovské ligy st.žáků prohra s Talentem Plzeň 28:11. S velkou marodkou a jedním hráčem na střídání je to pro nás přijatelný výsledek. Velmi dobře zachytali oba brankáři.

.

Druhý zápas kvalifikace žákovské ligy st.žáků prohra s VŠ Plzeň 24:16. Opět nás podrželi oba brankáři .Ve hře střídavě dobré a špatné části jak v útoku tak v obraně. Kdybychom proměňovali šance určitě by byl výsledky přijatelnější. Opět nás limitoval jeden hráč na střídání.

.

Třetí a poslední zápas kvalifikace do žákovské ligy st.žáku jsme proti Šťáhlavum prohrali 20:14. Bylo to po bojovném výkonu celého družstva. Bohužel nás limitovalo několik malých zranění abychom uhráli lepší výsledek. Děkuji chlapcům za to že dnešní turnaj zvládli….respekt.

.

Starší žáci (kvalifikace na ŽL 1. kolo)

Dnešního dne jsme prvním turnajem vystoupili do kvalifikace žákovské ligy 2023/24. Do prvního zápasu jsme vyfasovali favorita soutěže a od toho se odvíjel průběh prvního poločasu. Odevzdanost našeho teamu byla vidět od první vteřiny, množství technických chyb, neplnění pokynů trenérů, rozhodlo o vysokém rozdílu branek. Do druhého poločasu jsme se poněkud důrazně vybudili a rázem byla hra celkem ucházející. Zápas skončil výhrou Talentu 28:11
Do druhého zápasu se šlo s větší bojovností, ovšem psychická pohoda nabytá o přestávce nevydržela dlouho a i druhý soupeř nám po větším množství technických chyb odskočil skórem a nám se bohužel již nepodařilo reagovat. Zápas skončil vítězstvím VŠ Plzeň 21:13.
Do třetího zápasu se nastupovalo s malou přestávkou po druhém a na hráčích to bohužel bylo vidět. Držet krok se nám podařilo pouze prvních deset minut, po té už si s námi soupeř hrál jako kočka s myší. Zápas skončil výhrou Sokolu Šťáhlavy 28:16

Turnaj starších žáků Slavia VŠ Plzeň

První zápas podzimní části sezóny 2023/2024, jsme začali výhrou se slabším soupeřem Slávia VŠ B. Zápas skončil vysokou výhrou našeho teamu – 25: 8

Do třetího zápasu jsme nastupovali s vidinou jasné prohry. Herní projev byl toho od začátku hlavním aktérem. Po poločase bylo nutno vážně pokárat celý team a nakonec se ukázalo, že i se silným soupeřem se dá hrát slušná hra. Nakonec výsledek není žádnou katastrofou a doufáme, že nám to bude do budoucna ponaučením.