Starší žáci

(ročník 2009-2010)

Odkaz na soutěž:
Plzeňská liga starších žáků – Český svaz házené (handball.cz)

Tréninkové časy:

Pondělí. 18:30 – 20:00
Úterý 17:30 – 19:00
Čtvrtek 18:20-19:50

Trenéři:
Richard Bastl
František Holšan

…..

Rozpis zápasů na víkend

Turnaj starších žáků v Chebu

Sobotní turnaj starších žáků v Chebu jsme začali povinnou výhrou se Starým Plzencem 28:6. Další zápasy prohra Šťáhlavy 20:13 a následně prohra s VŠ Plzeň 23:17. V obou těchto utkáních nás podrželi brankáři, obrana fungovala, ale velké množství technických chyb a neproměňování jasných šancí nás odsoudilo k prohrám.

Domácí turnaj starších žáků

Dnes se odehrál poslední turnaj starších žáků Házená Rokycany v roce 2023.
Na domácí půdě jsme prvním zápasem deklasovali soupeře vyšším rozdílem.
Rokycany – Slavie VŠ B
24:9
Chuť vyhrát nám zůstala i do druhého zápasu, kde je ovšem soupeř poněkud slabšího rázu a proto si zahráli i hráči po zranění.
Rokycany – Házená Chebsko 27:6.
V posledním zápase jsme měli soupeře z čela tabulky a i když se podařil vytvořit uspokojivý výkon, skončili jsme s prohrou.
Rokycany-Talent Plzeň 15:24.

Turnaj starších žáků Plzeňské ligy

Starší žáci dnes hráli tři zápasy Plzeňské ligy. Do prvního zápasu se nastupovalo bez rozcvičení ovšem rázně a prvních pět minut jsme hráli vyrovnaný zápas. Po té se ovšem začali kupit individuální chyby a v poločase se zastavil výsledek na čtyřbrankovém rozdíle. V druhém poločase jsme pokračovali ve vyrovnané hře, kluci bojovali, ale do konce zápasu dokázali stáhnout náskok soupeře pouze o jednu branku a tudíž zápas skončil 12:15 ve prospěch soupeře ze Šťáhlav.
Do druhého zápasu s poměrně silnějším soupeřem se šlo s vyburcovaným teamem, avšak jen to bohužel nestačilo. Soupeř nás přehrával v herních činnostech, ale naštěstí se mu nedařilo proměňovat střely na branku. Soustředěnou obranou jsme soupeři znepříjemňovali útok a proto nakonec zápas neskončil úplně špatně. Se Slavií VŠ A 16: 10 je jistě ucházející výsledek.
Po delší přestávce se do třetího zápasu s poněkud slabším soupeřem šlo s vizí, vyzkoušet vícero herních systémů moderní házené. Již od začátku byla znát naše herní převaha, tudíž hráli delší dobu i méně vyhraní hráči. Hráli jsme na dva pivoty a dokonce jsme se pokusili i o hru bez brankáře. Obě varianty se nám povedlo hrát velice úspěšně a díky pouze jednomu inkasovanému gólů v prvním poločase. Skončil poslední zápas se Starým Plzencem vítězstvím 22: 5. Celému teamu zaslouží vyslovit pochvalu za pozitivní přístup.

Kvalifikace do Žákovské ligy (turnaj) st. žáků

První zápas kvlafikace žákovské ligy st.žáků prohra s Talentem Plzeň 28:11. S velkou marodkou a jedním hráčem na střídání je to pro nás přijatelný výsledek. Velmi dobře zachytali oba brankáři.

.

Druhý zápas kvalifikace žákovské ligy st.žáků prohra s VŠ Plzeň 24:16. Opět nás podrželi oba brankáři .Ve hře střídavě dobré a špatné části jak v útoku tak v obraně. Kdybychom proměňovali šance určitě by byl výsledky přijatelnější. Opět nás limitoval jeden hráč na střídání.

.

Třetí a poslední zápas kvalifikace do žákovské ligy st.žáku jsme proti Šťáhlavum prohrali 20:14. Bylo to po bojovném výkonu celého družstva. Bohužel nás limitovalo několik malých zranění abychom uhráli lepší výsledek. Děkuji chlapcům za to že dnešní turnaj zvládli….respekt.

.

Starší žáci (kvalifikace na ŽL 1. kolo)

Dnešního dne jsme prvním turnajem vystoupili do kvalifikace žákovské ligy 2023/24. Do prvního zápasu jsme vyfasovali favorita soutěže a od toho se odvíjel průběh prvního poločasu. Odevzdanost našeho teamu byla vidět od první vteřiny, množství technických chyb, neplnění pokynů trenérů, rozhodlo o vysokém rozdílu branek. Do druhého poločasu jsme se poněkud důrazně vybudili a rázem byla hra celkem ucházející. Zápas skončil výhrou Talentu 28:11
Do druhého zápasu se šlo s větší bojovností, ovšem psychická pohoda nabytá o přestávce nevydržela dlouho a i druhý soupeř nám po větším množství technických chyb odskočil skórem a nám se bohužel již nepodařilo reagovat. Zápas skončil vítězstvím VŠ Plzeň 21:13.
Do třetího zápasu se nastupovalo s malou přestávkou po druhém a na hráčích to bohužel bylo vidět. Držet krok se nám podařilo pouze prvních deset minut, po té už si s námi soupeř hrál jako kočka s myší. Zápas skončil výhrou Sokolu Šťáhlavy 28:16

Turnaj starších žáků Slavia VŠ Plzeň

První zápas podzimní části sezóny 2023/2024, jsme začali výhrou se slabším soupeřem Slávia VŠ B. Zápas skončil vysokou výhrou našeho teamu – 25: 8

Do třetího zápasu jsme nastupovali s vidinou jasné prohry. Herní projev byl toho od začátku hlavním aktérem. Po poločase bylo nutno vážně pokárat celý team a nakonec se ukázalo, že i se silným soupeřem se dá hrát slušná hra. Nakonec výsledek není žádnou katastrofou a doufáme, že nám to bude do budoucna ponaučením.