Starší dorostenci

(ročník 2005-2006)

Odkaz na soutěž:
2. liga starší dorostenci Čechy – Český svaz házené (handball.cz)

Tréninkové časy:

Pondělí. 18:30 – 20:00
Úterý 19:00 – 20:30
Čtvrtek 19:30 – 21:00

Trenéři:
Jakub Ivanič
Jakub Fencl
Martin Holík

Rozpis zápasů na víkend

Úvaly – Rokycany

Úvaly – Rokycany 33:27 (14:10)
Do posledního zápasu 2. ligy staršího dorostu jsme vstoupili s tím, že chceme co nejvíce potrápit soupeře, který je na druhém místě tabulky. Celý první poločas se nám dařilo aby nám soupeř moc neodskočil a poločasové skóre nám stále dávalo naději. Nedařilo se nám moc prosadit, přes evidentně vyšší obranu soupeře, tak jsme se o poločase rozhodli, že budeme hrát bez brankáře. To se nám dařilo a 9 minut před koncem bylo skóre 26:24. Bohužel pak se soupeři podařilo rychlými útoky odskočit a nám už se nedařilo zareagovat. Konečný výsledek 33:27.
Na začátku sezony se starší dorost přihlásil s tím, že budeme doplňovat z mladšího dorostu, ale okolnosti se událi tak, že mladší dorostenci museli odehrát téměř dvě celé utkání. Ale i tak jsme hráli o hodně pohlednější házenou a dokázali hrát vyrovnané zápasy i s o dva roky staršími soupeři. Věřím že tohle nám hodně pomůže, do další sezóny.

Rokycany – Pardubice

Rokycany – Pardubice 29:33 ( 14:11)
Ve starším dorostu, kde hrají z větší části mladší dorostenci, nastoupil úplně jiný tým. Ve hře byla vidět velká bojovnost a chuť vyhrát. Od začátku se nám dařilo, výborně v chytal Bárta a my jsme postupně navyšovali náskok na poločasových 14:11. Z kraje druhého poločasu, jsme byli hodně často vylučovaní a soupeř se pomalými krůčky dostal k vyrovnanému stavu. Na konci zápasu nám selhala koncovka a Pardubice si odváží výhru. Ale v tomhle zápase, který byl tvrdý, ale férový musím naopak kluky pochválit, na hřišti nechali všechno a bojovali až do konce i když to bohužel nevyšlo.

Rokycany – Sezimovo Ústí

Rokycany – Sezimovo Ústí 24:37 (16:16)
Začátek zápasu jsme uctili minutou ticha za našeho spoluhráče a kamaráda Matyho, který minulou sobotu prohrál boj s nemocí, ve svých 16 letech.
Konečně se nám začali vracet uzdravení hráči staršího dorostu a na hře to bylo znát. Na začátku zápasu se nám dařilo ubránit soupeřovi útoky a naopak my jsme si dokázali vytvořit spoustu šancí a proměnit. V průběhu poločasu soupeř zlepšil hru a začínal dotahovat. Do šaten se šlo za stavu 16:16.
Do druhého poločasu jsme vstoupili úplně špatně, nechytli jsme začátek a soupeř se hned z kraje dostal do náskoku, který postupně navyšoval. Na naší straně byla viděl, nervozita a frustrace z pokaženého zápasu, nedařilo se absolutně nic. A konečné skóre 24:37 hovoří za vše, do dalších zápasů se z toho musíme poučit a nenechat se rozhodit věcmi, které nejsme schopni ovlivnit. Jinak jsou ve hře určitě i světlé stránky, na kterých budeme stavět, jen je potřeba držet koncentraci celých 60min.

Hostivice – Rokycany

Hostivice – Rokycany 34:33 (14:17)

Jak už bývá poslední dobou bohužel zvykem, odjeli jsme na zápas s Hostivicemi jen se čtyřmi hráči staršího dorostu. Zbytek museli doplnit mladší dorostenci. I tak jsme dokázali první poločas zápasu proměňovat šance a po výborném výkonu svítilo v půlce skóre 14:17. V druhém poločase se nám dařilo nadále se trpělivou hrou dostávat do šancí, které jsme ale bohužel už ne tak často dokázali proměnit. Soupeři se proto povedlo srovnat a druhý poločas byl vyrovnaný až do samého konce. Naším posledním útokem se nám povedlo srovnat skóre na 33:33 a následný poslední útok soupeře dokázal zneškodnit skvěle chytající Bárta. Pak ale naši radost z vybojovaného bodu překazila dvojice rozhodčích, kteří si naprosto nesmyslně, k údivu nás i soupeře, vymyslela sedmi metrový hod pro domácí mužstvo. Hostivice tento hod proměnili a vyhráli o gól 34:33. Je smutné, že i přes veškeré protesty a velmi hlasité projevy nesouhlasu ze střídačky i tribuny, dvojice rozhodčích dokázala totálně zabít, jinak velmi dobrý zápas a udělala z něj frašku. Jen těžko se pak hledají slova útěchy pro mužstvo, které na palubovce nechalo vše a jen kvůli rozhodčímu, který se zřejmě chce zavděčit domácímu mužstvu, odjíždíme z Prahy bez bodu.

Rokycany – 1. HK Dvůr Králové

Rokycany – 1. HK Dvůr Králové 35:30(18:13)
K dnešnímu utkání dorazil soupeř jen s jedním hráčem na střídání, ale i tak jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. Naši sestavu opět tvořili z velké části mladší dorostenci, kteří už měli svůj zápas za sebou. 28 minut prvního poločasu jsme si drželi jedno až dvou gólový náskok, poté přišla naše dvojnásobná přesilovka, kterou jsme využili díky dobré obraně a přechodu do rychlého útoku k navýšení vedení. Poločas tak končil naším vedením 18:13. Po celý první poločas fungovala obrana s dobře chytajícím brankářem Bártou. Ve druhém poločase jsme bohužel polevili v obraně a proto soupeř postupně stahoval naše vedení. Nakonec se jim povedlo i vyrovnat utkání na 27:27. Naštěstí v tu dobu jsme zase začali dobře bránit a soupeř se přestal tak lehce prosazovat. Za to mi jsme v útoku nadále proměňovali svoje šance a nakonec vítězíme 35:30. Dnes nás hodně podržel v brance Bárta, který předvedl dobrý výkon.

Sokol Vršovice – Rokycany

Sokol Vršovice – Rokycany 38:34 (14:15)

Dnešní zápas čtvrtého a jedenáctého týmu tabulky, byl velmi vyrovnaný. Naši kluci přijeli do Prahy s odhodláním soupeře co nejvíce potrápit a to se dařilo. Celý zápas jsme se přetahovali o vedení, obrana fungovala výborně, v útoku až na pár nepřesností se nám dařilo proměňovat. Jen bohužel v závěru se nám nepodařilo v důležitých okamžicích dát gól a tak si odvážíme prohru. Ale musíme celý tým pochválit za bojovnost a nasazení po celý zápas. Nakonec je potřeba pochválit, rozhodčí i soupeře, za pěkný a férový zápas.

Rokycany – Louny

Rokycany – Louny 21:39 (9:16)

V dnešním zápase jsme z různých důvodů měli jen 9 hráčů do pole, snažili jsme se hrát co nejefektivněji. To se nám 10 min dařilo, ale vzhledem k únavě hráčů a absencí z různých důvodů, byla jen otázka času, kdy se Louny utrhnou a pak už zápas dovedou do vítězného konce.

Jihočeši – Rokycany

Jihočeši – Rokycany 33:24 (15:13)

Na zápas do Českých Budějovic jsme odjížděli pouze se dvěma hráči staršího dorostu. Zbytek týmu jsme museli doplnit mladšími dorostenci, kteří už navíc měli jeden zápas v nohách. I přes tyto nepříjemnosti jsme s třetím týmem tabulky dokázali držet krok a díky trpělivé hře a velmi dobře chytajícímu Valešovi jsme odcházeli do šaten za stavu 15:13. Na začátku druhého poločasu jsme navázali na dobrý výkon a skóre dokázali v polovině druhého poločasu srovnat na 21:21. Pak se bohužel projevila únava z prvního zápasu, věkový rozdíl hráčů a posledních 15 minut patřilo soupeři. I přes konečný stav 33:24 zaslouží celý tým pochvalu za předvedený výkon a bojovnost.

Rokycany – Lokomotiva Vršovice

Rokycany – Lokomotiva Vršovice 27:32 (14:16)
Do zápasu staršího dorostu, jsme jako již tradičně nastoupili s malým počtem starších dorostenců, nicméně soupeř na tom nebyl o moc lépe.
Od začátku zápasu jsme drželi v Vršovicemi krok, bohužel ve dvacáté minutě prvního poločasu, přišly technické chyby které soupeř potrestal a vytvořil si náskok, který si udržoval po celý zápas.
Na konci jsme zkoušeli i osobní obranu, ale bez úspěchu. A soupeř si tak ováží výhru 32:27.

Rokycany – Úvaly

Rokycany – Úvaly 18:36 (5:21)
Po odloženém zápase mladšího dorostu, jsme se utkali se starším dorostem Úval, který je bez jediné prohry na prvním místě tabulky. V zápase z důvodu zranění, jsme měli pouze 3 starší dorostence do pole a zbytek byli mladší dorostenci. Fyzicky vyspělejší soupeř, byl od samého začátku lepší a my se jen těžko prosazovali. Postupně jsme prostřídali všechny hráče, věříme že do budoucna, z takových zápasů proti silnějším týmům budeme těžit. Děkujeme fanouškům za podporu a budeme se těšit v příštím roce.

1.HC Pardubice – Rokycany

1.HC Pardubice – Rokycany 44:25 (23:13)
Do Pardubic jsme odjížděli s odhodláním uspět a odvézt si 2 body zpět do Rokycan. První poločas byl do stavu 7:5 vyrovnaný, poté soupeř přidal na důrazu a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Soupeř trestal naše chyby a začal navyšovat svoje vedení až do poločasového stavu 23:13. Druhý poločas byl prakticky stejný jako první. V útoku jsme se těžko prosazovali přes tvrdě hrající obranu a v naší obraně jsme zase nechávali soupeře dávat branky z jasných příležitostí. To tedy znamenalo že utkání bohužel skončilo 44:25. Další mínus z tohoto zápasu je poranění kolene Davida Královce, který po návratu do Rokycan zamířil do nemocnice.

Házená Rokycany – TJ Dolní Cerekev

30:25 (14:13)

Do dnešního zápasu se sousedem z tabulky, jsme šli s tím, že konečně musíme zlomit smůlu a uhrát první body do tabulky. Od začátku se nám i přes určité nepřesnosti dařilo držet těsné vedení, které jsme díky slušné obraně udrželi až do konce poločasu. Ten skončil výsledkem 14:13. O poločase jsme si řekli, že zkusíme soupeře přehrát rychlými přechody do útoku. To se nám prvních 15 minut dařilo a odskočili jsme až na rozdíl osmi branek. Tento rozdíl se do konce poločasu zmenšil na rozdíl pěti branek, ale i tak jsme si připsali první letošní výhru ve starším dorostu.

Sezimovo Ústí – Rokycany

Sezimovo Ústí – Rokycany 42:24 (22:13)
Bohužel k dnešnímu utkání odjeli pouze 3 starší dorostenci, zbytek týmu doplnili mladší dorostenci, kteří měli svůj zápas odehrán. Tak jako u mladšího dorostu už od samého začátku zápasu bylo jasné že dnes nevyhrajeme. Velké množství technických chyb a nepřesné střelby, znamenalo že stav utkání o poločase byl 22:13. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu a nakonec odjíždíme s výsledkem 42:24.

Rokycany – Hostivice

Rokycany – Hostivice 30:43 (13:22)
V tomhle zápase se nedařilo absolutně nic, když už jsme si vypracovali nějakou šanci, tak jsme skončili na výborně chytajícím gólmanovi. Soupeř hrál agresivní vysunutou obranu se kterou jsme si nevěděli rady a zápas dopadl debaklem… Omlouváme se všem fanouškům za dnešní výkony a děkujeme za podporu.

Rokycany – Sokol Vršovice

Rokycany – Sokol Vršovice 28:29(18:12)
Dnešní zápas byl jako den a noc.
První poločas jsme soupeře přehrávali aktivní obranou a trpělivou hrou v útoku. Skóre narůstalo až na rozdíl 10 branek v 19té minutě. Od této doby soupeř přitvrdil obranu a do konce poločasu jsme dali již jen jednu branku. Stav utkání o poločase byl tedy 18:12. Tak jak jsme končili první poločas, jsme bohužel začali i druhý poločas. Soupeř nás svojí obranou a přechodem do útoku začal pomalu dotahovat. Bohužel naše obrana nestíhala a v útoku jsme se na góly strašně nadřeli. Soupeř v 54. minutě stav utkání otočil a svoje vedení udržel až do konce.

Lokomotiva Louny – Házená Rokycany

Lokomotiva Louny – Házená Rokycany 34-28(14:11)

Do dnešního zápasu jsme museli nastoupit v menším počtu z důvodu kolize zápasu mladšího dorostu ve Strakonicích.
Řekli jsme si, že vzhledem k našemu počtu nemůžeme hrát s Louny běžecké závody, ale hrát trpělivě v útoku, což se nám dařilo.
Do šaten jsme šli za stavu 14:11 pro domácí.
Na všech bylo vidět velké odhodlání vyrovnat a pokusit odvézt nějaké body.
Hned z kraje poločasu se nám podařilo srovnat, ale vzápětí se opět soupeř utrhnul.
Za stavu 22:21, došlo k několika vyloučením ale nám se bohužel nepodařilo přesilovku proměnit. A soupeř se utrhnul na rozdíl třech branek. Zkoušeli jsme vytáhnout osobní obranu, která nám bohužel nevyšla.
V zápase, kde jsme rozhodně nebyli favorit, jsme ukázali velkou bojovnost, za kterou patří velký dík všem hráčům.

St. dorost Rokycany – Jihočeši

Rokycany – Jihočeši 23-33( 10:13)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili se sestavou z které většina hráčů už měla jeden zápas za sebou. Soupeř byl již podle prvního pohledu výškově i silově vyspělejší, ale i přes to jsme soupeře zaskočili bojovou obranou a dobrým postupným útokem. Jediné co nás trápilo byla soupeřova druhá vlna. Tu jsme v začátku druhé půle dokázali zpomalit, bohužel kolem čtyřicáté minuty došli síly a od té doby jsme se trápili. To znamenalo, že z poločasového výsledku – 3 góly jsme zápas zakončili se skóre 23:33. I tak cely tým zaslouží pochvalu za bojovnost v obraně a dobré řešení útočných kombinaci v první půli.

Pozvánka na domácí zápas st. dorostu 23.9.

LOKO Vršovice – Rokycany st. dorost

LOKO Vršovice – Rokycany 30 – 29 (16:11)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili bez jakéhokoliv očekávání, s pouhými 5 staršími dorostenci. Vstup utkání byl vyrovnaný a vytvořili jsme si kvalitní šance. Bohužel jsme je neproměnovali, stejně tak jsme nedali 4 sedmimetrové hody.
Konec poločasu nám nevyšel a soupeř se utrhnul na 16:11.
Ve druhem poločase se vždy podařilo dotáhnout soupeř zase odskočil.
Dvě minuty před koncem jsme prohrávali o 3 góly. V tomto okamžiku jsme využili poslední timeout. Během něj jsme si řekli, že nemáme co ztratit, hrou bez brankáře a osobní obranou jsme dostali soupeře pod tlak, ale nakonec jsme bohužel nestačili vyrovnat. Ukázali jsme si, že dokážeme hrát i daleko většími a silnějšími soupeři. Velká pochvala za bojovnost.