Starší dorostenci

(ročník 2005-2006)

Odkaz na soutěž:
2. liga starší dorostenci Čechy – Český svaz házené (handball.cz)

Tréninkové časy:

Pondělí. 18:30 – 20:00
Úterý 19:00 – 20:30
Čtvrtek 19:30 – 21:00

Trenéři:
Jakub Ivanič
Jakub Fencl
Martin Holík

Rozpis zápasů na víkend

1.HC Pardubice – Rokycany

1.HC Pardubice – Rokycany 44:25 (23:13)
Do Pardubic jsme odjížděli s odhodláním uspět a odvézt si 2 body zpět do Rokycan. První poločas byl do stavu 7:5 vyrovnaný, poté soupeř přidal na důrazu a my jsme se s tím nedokázali vyrovnat. Soupeř trestal naše chyby a začal navyšovat svoje vedení až do poločasového stavu 23:13. Druhý poločas byl prakticky stejný jako první. V útoku jsme se těžko prosazovali přes tvrdě hrající obranu a v naší obraně jsme zase nechávali soupeře dávat branky z jasných příležitostí. To tedy znamenalo že utkání bohužel skončilo 44:25. Další mínus z tohoto zápasu je poranění kolene Davida Královce, který po návratu do Rokycan zamířil do nemocnice.

Házená Rokycany – TJ Dolní Cerekev

30:25 (14:13)

Do dnešního zápasu se sousedem z tabulky, jsme šli s tím, že konečně musíme zlomit smůlu a uhrát první body do tabulky. Od začátku se nám i přes určité nepřesnosti dařilo držet těsné vedení, které jsme díky slušné obraně udrželi až do konce poločasu. Ten skončil výsledkem 14:13. O poločase jsme si řekli, že zkusíme soupeře přehrát rychlými přechody do útoku. To se nám prvních 15 minut dařilo a odskočili jsme až na rozdíl osmi branek. Tento rozdíl se do konce poločasu zmenšil na rozdíl pěti branek, ale i tak jsme si připsali první letošní výhru ve starším dorostu.

Sezimovo Ústí – Rokycany

Sezimovo Ústí – Rokycany 42:24 (22:13)
Bohužel k dnešnímu utkání odjeli pouze 3 starší dorostenci, zbytek týmu doplnili mladší dorostenci, kteří měli svůj zápas odehrán. Tak jako u mladšího dorostu už od samého začátku zápasu bylo jasné že dnes nevyhrajeme. Velké množství technických chyb a nepřesné střelby, znamenalo že stav utkání o poločase byl 22:13. Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu a nakonec odjíždíme s výsledkem 42:24.

Rokycany – Hostivice

Rokycany – Hostivice 30:43 (13:22)
V tomhle zápase se nedařilo absolutně nic, když už jsme si vypracovali nějakou šanci, tak jsme skončili na výborně chytajícím gólmanovi. Soupeř hrál agresivní vysunutou obranu se kterou jsme si nevěděli rady a zápas dopadl debaklem… Omlouváme se všem fanouškům za dnešní výkony a děkujeme za podporu.

Rokycany – Sokol Vršovice

Rokycany – Sokol Vršovice 28:29(18:12)
Dnešní zápas byl jako den a noc.
První poločas jsme soupeře přehrávali aktivní obranou a trpělivou hrou v útoku. Skóre narůstalo až na rozdíl 10 branek v 19té minutě. Od této doby soupeř přitvrdil obranu a do konce poločasu jsme dali již jen jednu branku. Stav utkání o poločase byl tedy 18:12. Tak jak jsme končili první poločas, jsme bohužel začali i druhý poločas. Soupeř nás svojí obranou a přechodem do útoku začal pomalu dotahovat. Bohužel naše obrana nestíhala a v útoku jsme se na góly strašně nadřeli. Soupeř v 54. minutě stav utkání otočil a svoje vedení udržel až do konce.

Lokomotiva Louny – Házená Rokycany

Lokomotiva Louny – Házená Rokycany 34-28(14:11)

Do dnešního zápasu jsme museli nastoupit v menším počtu z důvodu kolize zápasu mladšího dorostu ve Strakonicích.
Řekli jsme si, že vzhledem k našemu počtu nemůžeme hrát s Louny běžecké závody, ale hrát trpělivě v útoku, což se nám dařilo.
Do šaten jsme šli za stavu 14:11 pro domácí.
Na všech bylo vidět velké odhodlání vyrovnat a pokusit odvézt nějaké body.
Hned z kraje poločasu se nám podařilo srovnat, ale vzápětí se opět soupeř utrhnul.
Za stavu 22:21, došlo k několika vyloučením ale nám se bohužel nepodařilo přesilovku proměnit. A soupeř se utrhnul na rozdíl třech branek. Zkoušeli jsme vytáhnout osobní obranu, která nám bohužel nevyšla.
V zápase, kde jsme rozhodně nebyli favorit, jsme ukázali velkou bojovnost, za kterou patří velký dík všem hráčům.

St. dorost Rokycany – Jihočeši

Rokycany – Jihočeši 23-33( 10:13)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili se sestavou z které většina hráčů už měla jeden zápas za sebou. Soupeř byl již podle prvního pohledu výškově i silově vyspělejší, ale i přes to jsme soupeře zaskočili bojovou obranou a dobrým postupným útokem. Jediné co nás trápilo byla soupeřova druhá vlna. Tu jsme v začátku druhé půle dokázali zpomalit, bohužel kolem čtyřicáté minuty došli síly a od té doby jsme se trápili. To znamenalo, že z poločasového výsledku – 3 góly jsme zápas zakončili se skóre 23:33. I tak cely tým zaslouží pochvalu za bojovnost v obraně a dobré řešení útočných kombinaci v první půli.

Pozvánka na domácí zápas st. dorostu 23.9.

LOKO Vršovice – Rokycany st. dorost

LOKO Vršovice – Rokycany 30 – 29 (16:11)

Do dnešního zápasu jsme vstoupili bez jakéhokoliv očekávání, s pouhými 5 staršími dorostenci. Vstup utkání byl vyrovnaný a vytvořili jsme si kvalitní šance. Bohužel jsme je neproměnovali, stejně tak jsme nedali 4 sedmimetrové hody.
Konec poločasu nám nevyšel a soupeř se utrhnul na 16:11.
Ve druhem poločase se vždy podařilo dotáhnout soupeř zase odskočil.
Dvě minuty před koncem jsme prohrávali o 3 góly. V tomto okamžiku jsme využili poslední timeout. Během něj jsme si řekli, že nemáme co ztratit, hrou bez brankáře a osobní obranou jsme dostali soupeře pod tlak, ale nakonec jsme bohužel nestačili vyrovnat. Ukázali jsme si, že dokážeme hrát i daleko většími a silnějšími soupeři. Velká pochvala za bojovnost.