Muži remizovali s Košutkou B

HÁZENÁ ROKYCANY – TJ KOŠUTKA B 28:28 (10:13)
V sobotu 22.10.2016 jsme utkání vstoupili víc než vlažně a potvrzoval to i výsledek v 10. minutě. Stav 1:4 byl prvním varováním, že tenhle zápas nebude jednoduchý. Košutka si přivezla 3 hráče A týmu a bohužel i rozhodčího. Druhá naše branka padla až v 11. minutě, po nastřelení několika tyčí a brankáře. V 17. minutě náš tým stáhl na přijatelných 6:7 a zdálo se, že to bude zase všechno fungovat jako vždy. Opak byl pravdou, obrana připomínala ementál a nechávala brankáře Kličku na holičkách. Střelci Košutky dávali lehké branky zblízka a 3 minuty před koncem poločasu byl rozdíl už pětibrankový. Do přestávky jsme stihli výsledek upravit na přijatelné 3 góly. V kabině jsme si vyříkali chyby, zvedli hlavy a šli zpátky na hřiště plní odhodlání. Rokycanský uragán odvál náskok soupeře během sedmi minut a v desáté už bylo naše vedení dvoubrankové 16:14. V této minutě do zápasu významně vstoupil rozhodčí Krafka, který se rozhodl, že tým jeho klubové příslušnosti prostě vyhraje. Košutecké průrazy posuzoval jako sedmimetrové hody, vylučoval za běžné fauly a vymýšlel si přešlapy, až ho musel druhý rozhodčí krotit. Hala burácela a z pěkného utkání se stala groteska s panem Krafkou v hlavní roli. Soupeř za jeho podpory odskočil opět na 4 branky osm minut před koncem. Naše touha po bodech byla silnější než ego rozhodčího, rozchytal se brankář, dařilo se střelecky a 50 vteřin před koncem byl stav 27:27. My měli míč v držení a v time outu se domluvili, že to dohrajeme do konce na straně Košutky a pokusíme se v závěru dát vítězný gól. To se nám povedlo ze sedmičky, ale na tabuli zůstalo ještě 20 vteřin. Košutka rozehrála, my faulovali a šli jsme do pěti, následoval druhý běžný faul a pět vteřin do konce zůstalo na hřišti torzo mužstva. Čtyři obránci nestačili eliminovat střelu bývalého extraligisty Uhláře a míč skončil v bráně 2 vteřiny před koncem. Škoda, střelu jsme tečovali jak obráncem, tak brankářem, ale propadla do gólu. Vzhledem k vývoji zápasu je bod dobrý, ale mohli jsme vyhrát nebýt tendenčně vedeného utkání. Poměr sedmimetrových hodů byl 3:6, poměr vyloučených 7:0… Petr Klička