Muži Rokycany – Košutka B

V sobotu 16.4. nastoupili muži v 9.kole ZČ ligy doma proti předposlední Košutce.

Tým
nastoupil po půlroční přípravě, která slibovala kvalitní a pohlednou házenou. Na začátku utkání se bohužel nepodařilo naplnit očekávání. Obrana sice fungovala na výbornou, ale v útočné činnosti jsme dopláceli na nepřesnou střelbu. Soupeř v úvodu odskočil na rozdíl dvou branek, ale výborně chytající Jirka Bílek a střelecky disponovaný Martin Špinka drželi naše šance na úspěch. V 25. minutě byl stav 6:6. V závěru poločasu po ztrátách míče Košutka odskočila na rozdíl tří branek. To co předváděl rozhodčí Krafka právě z Košutky se první poločas dalo ještě vydržet, ale to jsme nevěděli co ještě přijde. Do druhé půle jsme nastoupili se změnou taktiky. Po zisku míče měli naši hráči přecházet do rychlých protiútoků. To se dařilo i za podpory brankáře Kličky, který přiváděl soupeře doslava k šílenstí. Za podpory vynikající obrany dostal za 28 mimut pouze 4 branky. Po osmi letech nastoupil navrátilec Karel Mašek a svou aktivitou přispěl k obratu, který nám nechtěl dopřát právě pan Krafka. Vymýšlel si přešlapy, žluté karty, odpouštěl soupeři fauly a my přicházeli o míč. Když už musel vyloučit za hrubý faul hráče Košutky, poslal na trestnou lavici za vymyšlený faul i hráče z Rokycan. Poměr vyloučených byl na konci utkání 7:2. Hráči, kteří odbránili tyhle oslabení si zaslouží absolutorium. V útoku jsme hráli v pěti lidech bez pravého křídla a soupeř si s tím nedokázal poradit, nebyl znát rozdíl v počtu hráčů. Franta Čákora na rozehrávce to v téhle chvíli vzal na sebe a důležitými góly rozvracel morálku soupeře. Během 13. minut druhé půle jsme smazali 4 brankové manko soupeře a naopak my odskočili na stav 18:14 v 57. minutě. To už byl tým v tranzu a věděli jsme, že body zůstanou doma. Bylo to vítězství vůle a týmového ducha. Když jsem po zápase podával Krafkovi ruku, byl hodně kyselej, díky týme 😉

Konečný výsledek 19:17 (7:9)