Domácí turnaj starší žáci

V sobotu 23.5.15 se uskutečnil další mistrovský turnaj starších žáků.

Tentokrát na domácí půdě v Rokycanech. Dali jsme si za cíl porazit HC Plzeň a zkusit sebrat nějaký ten bodík i ostatním týmům. Cíl jsme splnili, ale bohužel nic navíc… Proti HC jsme nastoupili hned v prvním utkání turnaje a kluci překvapili nejenom soupeře, ale i mě. Poprvé co je trénuji nám fungovala pravá strana útoku. Postarali se o první 4 naše branky, čímž soupeře překvapili. Plzeňáci se připravovali hlavně na Adama Lišku, ale po krásně natažených lajnách se dostával do proskoků Dan Pavel z pravé spojky a Andrej Iordati z pravého křídla. Výborně fungovala obrana, za první poločas jsme měli šestery bloky. V naší hře bylo nasazení, bojovnost a kolektivní výkon. Rozdrtili jsme je 14:4. Tohle vše jsme chtěli přenést i do dalšího utkání se Šťáhlavami. Nepřenesli jsme to ale v takové míře, abychom soupeři stačili a do toho nás šíleným způsobem zařízal rozhodčí Měšťánek. Sedmkrát nás zařízl úplně nesmyslným rozhodnutím a pokazil nám radost ze hry. Jako perličku můžu uvést, že nám odpískal prorážení při situaci, kdy Dan nabíhal do obrany, byl strčen oběma rukama do hrudníku a následně upadli. Prohráli jsme 8:12, když jsme na konci už v obraně riskovali a dostali dvě branky navíc. Bylo to takové typické remízové utkání. Do třetího zápasu proti Talentu B jsem postavil kluky z lavičky aby také získávali zápasové zkušenosti. Soupeř byl lepší, ale zklamal mně přístup hráčů, kteří dostali šanci. Mají méně natrénováno a slabší výkonnost, ale o to víc jsem čekal, že pod nimi budou „hořet parkety“ a předvedou bojovnější výkon i za cenu toho, že Matěj Hrdinka v bráně 2/3 poločasu nechytil míč. Nebyla tam vůbec snaha zlepšit obranu a pomoct mu. Do posledního utkání proti Talentu A jsem vzhlížel trochu s otimismem, že bychom jim vzali nějaký ten bod, protože přijeli značně oslabení a prohráli i s HC Plzeň o dvě branky a my jim v tabulce vlastně zase neodskočili. V tomto zápase útoky předčili obrany a bohužel nám v první půli nechytal Venca Nový. Neměl štěstí u střelby z okolo sedmi metrů, kdy obrana nepřistupovala ke střelcům včas. Poločas skončil 10:10. Střelecky se dařilo Adamovi, který dal 9 branek v zápase. Měli jsme Talent na lopatě, ale v závěru utkání tři tyče a dvě technické chyby určili konečný výsledek 14:18 v náš neprospěch. Na turnaji nám krom jednoho zápasu dobře fungovala obrana a docela se dařilo i střelecky. Od Vény v bráně jsem očekával lepší výkon i když špatně nezachytal. Byl to ale takovej lepší průměr. Zklamali oba pivoti, kteří snad nechytili jedinou přihrávku na ně směrující. Potěšil výkon Adama Lišky, Dana Pavla a Petra Kličky.