Další turnaj starších žáků

Dne 24.4.2015 se odehrál další turnaj starších žáků.

Problémy nás provázely od samého začátku. Už ve čtvrtek bylo jasné, že odjedeme se dvěmi hráči na střídání, z toho jedním z nich byl Jarda Krýner, který se věnuje už jen hokeji. Dnes ráno se situace zkomplikovala na maximum. Jediný brankář Vašek Nový dostal žaludeční problémy a tak jsme vyrazili bez brankáře a s jedním hráčem na lavičku. Do brány se postavil Petr Klička, který má s chytáním nějaké zkušenosti z fotbalu a s tímto vědomím nastoupili kluci do prvního utkání proti Talentu B. Začátek předčil očekávání, výborně fungovala obrana, za kterou chytil pár střel i Petr a poločasový výsledek byl slibný 3:4. Pak se přestalo dařit „brankáři“, hráči se nedostávali do kvalitní koncovky a soupeř urval vítězství 8:13 (Liška 3, Krýner 2, Pavel, Hnízdil a Iordati po 1). Druhé utkání proti Šťáhlavům jsme opět začali slušně, leč soupeř se dostal do vedení 3:5. Bojovnost nás ale dotlačila k obratu na krásných poločasových 7:5. Začátek druhé půle nám však utekl, Šťáhlavy dali za stavu 10:8 čtyři rychlé branky a nakonec vyhráli 11:13 (Liška 6, Iordati 4, Krýner 1). Bez přestávky jsme nastoupili k utkání proti HC Plzeň, který neměl dostatek hráčů a celé utkání hrál v pěti hráčích v poli. Nevím co se honilo našim klukům v hlavách, ale přistoupili k tomuto utkání lajdácky. Klička nechytil žádnou střelu, v obraně to hořelo jako když pálili Jana Huse, v útoku jsme měli hrát nacvičenou přesilovku, kterou nám zhatilo pokaždé špatné postavení pivota (nácviku – opakování přesilovky jsme věnovali celou půlhodinu čtvrtečního tréninku) a poločas dopadl 3:5 pro soupeře. Po důrazné domluvě, kde jsem seřval všechny hráče kromě snažícího se Andreje Iordatiho, vystřídání pivota Patrika Tomáše za Martina Šebka začal druhý poločas. Dvakrát krásně za sebou signál z přesilovky vyšel, v útoku to začalo fungovat lépe a neustále jsme byli v gólovém kontaku ze soupeřem. Bohužel obrana včetně brankáře nás trápila dál. Vzali jsme jednoho hráče osobně a ještě vysunuli obranu na 1-4, leč vše marně. Tohle jsou chvíle, kdy má člověk chuť odevzdat anebo spálit trenérskou licenci. Nakonec z toho byla potupná prohra 9:11 (Liška 5, Iordati 2, Krýner a Tomáš po 1). V posledním utkání proti Talentu A, který nastoupil kompletní, to už bylo vraždění neviňátek a prohra 5:25 (2:12) (Krýner 4, Šebek 1). Oproti minulým turnajům se herně vytratil křídelník Dominik Hnízdil, pivoti nedostávali dost kvalitních přihrávek a vše stálo na dvou střelcích Liškovi a Krýnerovi a to je žalostně málo. V obraně nás trápili prostory křídel, které Klička neuměl chytat a bránící hráči ho v tom nechali vykoupat. Je vidět, že bez mimořádného brankářského výkonu nejsme schopni čelit žádnému týmu v kraji, to je přímo otřesné zjištění……