Turnaj mini 4+1 na DHC

V neděli 15.2.2015 se nejmladší základna klubu zúčastnila turnaje 4+1 v Plzni na DHC.

Ve složení Štrunc Ondřej, Perlinger Filip, Pacl Jan, Košina David a Váně Filip. Již podle počtu účastníků lze usuzovat, že sestava byla v hraničním počtu a tudíž bez podpory střídajících spoluhráčů. A také bez brankáře, tudíž do branky chodili dobrovolně podle nálady chlapci z pole. První zápas se odehrál v duchu krásného nedělního polospánku a výsledek tomu plně odpovídá. Rokycany – Talent Plzeň „A“ 7 : 23. Poté jsme absolvovali zápasovou přestávku, která se na začátku nesla v duchu vysvětlování herních postupů, doporučení rozestavení, ukázkou nahrávek a zpracování míče. V druhé polovině přestávky ovšem došlo k hromadnému ataku prodejních automatů a zřejmě množstvím snězených cukrovinek a vypitých čokolád, jako by z hráčů vyprchalo předchozí nadšení z pouček a doporučení ze začátku přestávky. A tak se v dalším zápase prakticky opakovala situace z předchozího utkání. Rokycany – Slavia VŠ 10 : 30. O další přestávce došlo znovu k vysvětlivkám a předváděčkám. Pravděpodobně z nedostatku financí se neopakoval nájezd na prodejní automaty a proto se ve třetím zápase konečně chlapci ukázali jako házenkáři. Spolupracovali, řídili se pokyny trenérů, zpřesnili střelbu a zlepšili obranu. A krásné vítězství Rokycany – Talent Plzeň „B“ 16 : 15.

Nejlepším hráčem byl s 16-ti brankami David Košina, druhým nejúspěšnějším střelcem byl s 6-ti brankami Perlinger Filip. Třetí příčku shodně obsadili Štrunc Ondřej a Pacl Jan. Sice nejnižší počet branek dosáhl náš nejmenší, ale nejpozornější a velice talentovaný hráč Filip Váně. Po skončení turnaje a vyhlášení výsledků proběhla malá oslava z vyhraného zápasu a jednoho z lepších umístění. Jen tak dál.