Oslavy 90 let házené

V sobotu 6.12.2014 proběhly sportovní oslavy výročí.

Od 10 hodin začaly sportovní oslavy kulatého výročí. Setkaly se zde všechny házenkářské generace, aby kolektivně osvěžily tělo i ducha. Nejprve nastoupili nejmladší žáci pod vedením Františka Holšana, kterým přišli sekundovat chlapci ze školy Jižní Předměstí vedení Ivanou Sixtovou. Utkání bylo hrané systémem 4+1 na polovině hřiště, odpískané Václavem Vaníkem a bylo velmi pěkné a vyrovnané. Zápal a nadšení byly patrné každou vteřinu. Školní družstvo překvapilo svojí velkou šikovností! V druhém utkání nastoupili starší žáci pod trenérskou taktovkou Petra Kličky proti pozvanému soupeři ze Šťáhlav. Byly k vidění hezké akce i góly, podpořené již taktickou vyspělostí zúčastněných. Na závěr mládežnického bloku proti sobě nastoupili mladší žáci rozdělení na 2 družstva i s druhým trenérem Richardem Bastlem. Utkání hrané také na celém hřišti bylo velmi vyrovnané a kluci si užívali dostatek prostoru. Na spoustě z nich bylo znát, že házenou nehrají první rok a jaké dělají pokroky.

Poté se na palubovce objevila postupně 4 družstva mužů, složené převážně z bývalých hráčů, kteří přišli zavzpomínat a předvést, že ze svého umu vše nezapomněli. Objevilo se několik házenkářských generací, které bavili svojí házenou spoustu let a v sobotu i přibližně stovku přihlížejících. Nechci nikoho jmenovat, protože bych nerad na někoho zapomněl. Ale s nadsázkou se dá říct, že na hřišti a v hledišti se sešly téměř všechny žijící legendy rokycanské házené. Atmosféra byla skvělá, přímo slavností. A všichni aktéři si ji náramně užili. Zvítězili všichni nastoupivší, protože se vše obešlo bez vážnějších zranění.

Završení sportovního dne proběhlo setkáním v restauraci Na Střelnici, kde zhruba 80 přítomných zhodnotilo sportovní výkony a zavzpomínalo na minulost do nočních hodin. Jménem dosavadního vedení Házené Rokycany všem děkujeme za účast, přejeme příjemné vzpomínky na tento den a hezké prožití vánočních svátku. Do příštího roku přejeme pevné zdraví, hodně úspěchů a těšíme se na další setkání.