1.turnaj starší žáci

V sobotu 13.9.2014 proběhl první turnaj starších žáků.

Turnaj proběhl za účasti týmů Talentu A, Talentu B, HC Plzně, Šťáhlav a Rokycan. Naši kluci se sešli pouze v 10-ti lidech, kdy nominaci ovlivnila nemoc a školní povinnosti. Pouze pět hráčů splňovalo věkovou kategorii starších žáků, jeden byl ročník 2002 a 4 kluci byli ročník 2003, mladší žáci teprve od letoška. Začali jsme s Talentem A, který má všechny kluky ročník 2000. Výšková, fyzická a herní převaha se projevila ve všech činnostech a
dostali jsme nátěr 3:21 (0:10). Ostatní tři týmy jsem vyhodnotil jako vyrovnané a hratelné, takže jsme položili důraz na tyto zápasy. Se Šťáhlavy jsme drželi krok celý první poločas, ale pak naše obrana dostala trhliny, nezachytal brankář a na světě byla druhá prohra 12:15 (5:5). Ve třetím utkání proti relativně nejslabšímu soupeři se nám opět vydařila první půle, pak ale zklamali obě vysoké spojky, kde jejich úspěšnost střelby byla doslova tragická. Levá spojka 11 střel – 1 gól, pravá spojka 13 střel – 3 branky. To nešlo vyhrát i když měl brankář úspěšnost zákroků přes 50%. Padli jsme 6:9 (4:4). V zápase proti Talentu B spojky pokračovali v nešťastném výkonu (12/2, 6/1, 2/0) a tak se na hřišti v jednu chvíli objevili všichni mladší žáci, kteří si aspoň vážili míče a bojovali. Dívat se na to ale moc nedalo a drželi jsme krok opět pouze poločas 5:17 (4:7). Musíme se opět zamyslet nad přístupem hráčů k tréninkům a nebýt posranej při vyslovení slova TALENT.