HK Rokycany – VŠ Plzeň 23:17

Výborný kolektivní výkon mužů přinesl dva body s vedoucím týmen tabulky.

Po nešťastné prohře minulý týden na Košutce přivítaly muži Rokycan na své palubovce první celek tabulky Západočeské ligy mužů. VŠ Plzeň disponoval zkušeným celkem a proto Rokycany nečekalo nic jednoduchého.

První poločas začali lépe hosté, kteří v páté minutě vedli 3:1. Domácí však dokázali rychle odpovědět a šňůrou čtyř branek otočili na 5:3. Zbytek poločasu byl velice vyrovnaný a plzeňáci vždy dokázali smazat jednobrankové vedení Rokycan. Nepovedlo se jim to až těsně před poločasovou sirénou, kdy Moulis vteřinu před koncem upravil na 11:10. Překvapivý stav nechtěli domácí moc přecenit a proto si o přestávce řekli, že musejí pokračovat ve stejném stylu i v poločase druhém. Snad jen více využívat rychlý přechod do protiútoku. Toho využily Rokycany mezi 4. a 15. minutou, kdy se prosadily celkem čtyřikrát a odskočily hostům na 17:12. Tento náskok se ve finále jevil jako rozhodující. Rokycanům ještě zatrnulo v minutě jednadvacáté, kdy za stavu 20:16 dostal nejprve Moulis za zbytečné protesty 2+2 min a poté Valeš za zbytečný faul 2 min. Ani to však bojující domácí družstvo nepoložilo a toto oslabení vyhráli ve velkém stylu 3:0 ( 23:16 )!! Konečný stav 23:17 je naprosto zasloužený, protože Rokycany hrály kolektivně a hlavně bojovaly.

V posledním kole hrají Rokycany na soupeřově hřišti a to konkrétně v neděli 26.5. od 17:00 proti Bolevci. Doufejme, že naše družstvo zopakuje proti kvalitnímu celku svůj výkon z posledního utkání.

Sestava a branky Rokycan : Klička, Bílek, Herejk – Špinka 8/2, Valeš 4, Fencl 3, Kozler 3, Říha 2, Moulis 2, Mužík 1

Sedmičky : 2/2 – 4/1

Vyloučení : 6:1!!!