Rokycany – Třemošná 23:18

V sobotu 20.4.2013 se odehrálo druhé jarní kolo ZPČ ligy.

Ve druhém jarním kole se rokycanští házenkáři představili svým příznivcům na domácí půdě proti Tatranu Třemošná. V sobotu odpoledne se zde pokoušeli získat první jarní body do Západočeské ligy mužů.

První dějství bylo velice vyrovnané a tradičně bylo k vidění velké množství neproměněných vyložených brankových příležitostí od domácího celku. Rokycany víceméně celý poločas dotahovaly dvoubrankový náskok Třemošné, která byla v útočné fázi velmi trpělivá a vždy si počkala na vstřelení branky. Domácí však dvěmi závěrečnými „trháky“ vyrovnali na poločasových 10:10. O pauze si Rokycany řekly, že si musejí počkat na tu správnou chvilku a soupeři odskočit na rozdíl více branek. Poté by už utkání bylo pro domácí přeci jenom jednoduší. Ta správná chvilka přišla hned na začátku druhého dějství, kdy Rokycany utekly Tatranu na čtyřbrankový rozdíl ( 15:11 ). V polovině druhého poločasu to již bylo 19:13 a hosté fyzicky odpadli. Naopak domácí byli v laufu a utkání si doslova užívali. Po zvýšení na 22:14 se zdálo, že si hosté odvezou debakl. V poslední desetiminutovce ale domácí zbytečně polevili a umožnili hostujícímu celku snížit na konečných 23:18.

V dalším kole hrají Rokycany opět na vlastní palubovce. V sobotu 27.4. od 15:00 hostí Lokomotivu Plzeň. Všichni příznivci házené jsou samozřejmě zváni.

Sestava a branky Rokycan : Herejk, Klička – Špinka 7/2, Kozler 6, Holšan 3, Valeš 2, Fencl 2, Mužík 1, Říha 1, Moulis 1, Kahovec, Ivanič, Mudra J., Mayer

Sedmičky : 2/2 – 3/3

Vyloučení : 4:4