Strakonice – Rokycany 24:22 (14:12)

V závěru došly síly 🙁

V sobotu odpoledne cestovali rokycanští házenkáři k dalšímu důležitému utkání. Poslední Strakonice nechtěly svoji kůži darovat jen tak lacino.

Od začátku utkání byla hra velice vyrovnaná, ale domácí hráči byli přece jenom během prvního poločasu v mírném vedení. Do hostující branky totiž spadlo skoro všechno co na ní letělo. Po vystřídání brankářů se hosté zdárně oklepali a začali hrát svojí hru. Do poločasu se jim podařilo snížit na 14:12. Ve druhém poločase domácí i hosté zpřesnili obranou fázi a rázem začalo padat méně branek. Hosté se na Strakonice brankově dotáhli a v 50. minutě dokonce vedli 19:18. Domácí, ale v závěru utkání zabrali a nakonec ve vyrovnaném průběhu vydolovali veledůležité body, které je posunuli z posledního místa na místo předposlední.

Rokycanští se budou snažit o nápravu v dalším kole, kdy na domácí půdě hostí v neděli 21.3. od 17:00 nevyzpytatelný Písek. Ve vyrovnané tabulce půjde o další důležité body, které by zaručily tabulkový posun přes soupeře a klidný odstup od sestupových pozic. V předzápase hostí od 15:00 dorostenci HK Rokycany soupeře ze Starého Plzence. Zváni jsou opět všichni příznivci rokycanské házené.