Praha 4 – HK Rokycany 35:26 (14:14)

Šance žila poločas 🙁

V neděli od 19:00 se utkali naši házenkáři v hlavním městě s prvním celkem tabulky. SK Praha 4, ve kterém hraje řada bývalých reprezentantů se zatím pyšnil jen dvěmi prohrami v tomto ročníku soutěže.

První poločas byl pro sedmé Rokycany jako z říše snů. Taktika určená od trenéra Holšana přinášela ovoce a oba celky se střídaly ve vedení. Vysunutá obrana na domácího Půtu a trpělivá hra v útoku přinášela Rokycanům úspěch ( 1:1, 2:3, 5:5, 9:7, 9:9 ). I přes výborný stav na ukazateli skóre se rokycanští nevyvarovali zbytečných chybiček, které mohly v opačném případě znamenat poločasové vedení hostů. Takhle skončilo první dějství remízou 14:14. Bohužel na začátku druhého poločasu nezachytili hosté nástup pražského celku a ve 36. minutě to bylo 18:15. Ještě hůře bylo o deset minut později, kdy na ukazateli skóre byl stav 25:17!! Rokycany ještě snížily na 25:20, ale to bylo vše. Zbytek utkání byl opět v roli domácích, kteří si pod zkušenou taktovkou reprezentantů Pauzy a Faráře vítězství bezpečně pohlídali. Zbrklá a ukvapená střelba v útočné fázi Rokycan umožnila domácím snadné skórování z rychlého protiútoku. Obrana už také nebyla tak neprostupná jako v prvním dějství a proto Praha 4 zaslouženě vyhrála 35:26.

Do konce jarní části i celé soutěže zbývá Rokycanům odehrát tři těžká utkání, které budou následovat po třítýdenní pauze. Poprvé se představí svým příznivcům až 25.4.2010, kdy hostí v neděli od 17:00 Slávii VŠ Plzeň. Z hlediska matematických propočtů a papírových předpokladů budou Rokycanům stačit z těchto třech utkání dva body a právě proti VŠ Plzeň se zdá být šance nejreálnější. Poté totiž hrají na půdě Loko Plzeň a nakonec doma proti Sezimovo Ústí.