Loko Plzeň jun. – HK 33:22 (16:9)

Prohra….

V neděli odpoledne odehráli rokycanští házenkáři předposlední kolo ve 2.lize mužů. O tom, že se jedná o důležité utkání, nemohlo být při pohledu na celkovou tabulku ani pochyb.

Utkání začalo pro Rokycany pozitivně v tom smyslu, že s domácími hráči drželi krok. Bohužel to trvalo jen polovinu prvního poločasu, kdy se Lokomotiva začala pozvolna vzdalovat. Rokycany bez některých hráčů nedokázaly vzdorovat dobře se pohybujícím domácím hráčům, kteří disponují vynikající fyzickou kondicí. Toto tvrzení dokumentoval poločasový výsledek, který svítil na ukazateli skóre ( 16:9 ). Po změně stran k zásadní změně nedošlo, Rokycany sice chtěly s výsledkem něco udělat, ale na to už bylo bohužel pozdě. Konečný výsledek odpovídá průběhu utkání a poměru sil na hřišti.

V posledním kole přivítají Rokycany v neděli 9.5. od 17:00 na domácí palubovce celek Sezimova Ústí, které patří k lepším soupeřům ve 2. lize mužů. V tomto utkání musejí rokycanští vybojovat alespoň jeden bodík, který by poté stačil k vytoužené záchraně. Bodík proto, protože v případě shodného bodového zisku se Strakonicemi a Bohemians mají Rokycany lepší vzájemná utkání. V případě prohry musejí spoléhat na to, že Strakonice nebo Bohemians nevyhrají. Jistým prvním sestupujícím je Bolevec A, druhého odhalí až poslední kolo. Na toto utkání jsou zváni všichni příznivci házené.