Sokol Bolevec A – HK Rokycany 25:25 (13:9)

K prvnímu jarnímu kolu nastoupili rokycanští házenkáři na hřišti Sokola Bolevec A. Na tartanu u posledního celku tabulky chtěli samozřejmě naplno bodovat.

Začátek utkání byl velice poklidný a byl ve znamení domácího Cvikla, který má extraligové zkušenosti. Tento hráč si s hostující obranou dělal co chtěl a sázel jednu branku za druhou ( 2:1, 3:2, 5:3, 7:5 ). Brankář Kysela neměl proti umístěným střelám nejmenší šanci. Za tohoto stavu Rokycany neproměnili několik vyložených šancí a domácí rázem odskočili na rozdíl pěti branek ( 10:5 ). Navíc se zranil hostující Cígler. Od tohoto okamžiku se na hřišti začalo z čista jasna přiostřovat. Do poločasu bolevečtí udrželi vedení a na ukazateli skóre svítilo 13:9. Stejný trend pokračoval i na začátku druhého dějství a rozdíl branek se pohyboval pořád okolo 3-4 branek pro domácí ( 15:11, 16:13 ). Vášně znovu zvedl domácí Půta, který několikrát doslova sestřelil dobře chytajícího Kličku do hlavy. Ale otřeseného Kličku spíše tyto momenty vyprovokovaly k výbornému výkonu. Jestliže rokycanští přemýšleli o tom, že chtějí s výsledkem něco udělat, museli se od takovýchto nevybíravých okamžiků odprostit a disciplinovaným výkonem skóre obrátit. To se naplnilo a trpělivá hra v útoku přinesla úspěch ( 17:15, 17:17, 20:18, 20:23! ). Závěr utkání byl velice tvrdý a dramatický a naši hráči v něm ztratili velice slibné vedení 25:23, které panovalo dvě minuty před koncem. Těsně před závěrem ještě stačil domácí Cvikl hrubě faulovat Valeše, ale rozhodčí jen nevědomky přihlíželi. Arbitři, kteří zapomněli v tomto utkání trestat, můžou být rádi, že utkání neskončilo jako nedávné hokejové utkání mezi Zlínem a Spartou. Vyválčený bod je velice cenný i když mohly být hned dva. Rokycanští budou přes týden léčit šrámy a zároveň se připravovat na další kolo, kdy na své palubovce přivítají v neděli 21.2. od 17:00 zálohu extraligové Třeboně. Všichni příznivci rokycanské házené jsou na toto utkání srdečně zváni.

Sestava a branky HK :

Kysela, Klička – Holšan 6/4, Tureček 6, Vokurka 5, Kop 4, Kozler 1, Valeš 1, Cígler 1, Otec 1, Schejbal, Zeleňanský, Beneš, Kahovec.

Vyloučení – 2:5, Sedmičky – 4/3 : 4/4

Diváci : 20

Rozhodčí – Rutta, Hosnedl

12. kolo – výsledky

Bolevec A : Rokycany 25 : 25

Praha 4 : Bohemians 38 : 23

Třeboň B : Písek 19 : 16

Ledeč n. Sázavou : Strakonice 35 : 24

Loko Plzeň : VŠ Plzeň 24 : 21

Sezimovo Ústí : Č. Budějovice kont.

Poznámka – České Budějovice odstoupily ze soutěže a všechna jejich utkání byla anulována.