SK Praha 4 – HK Rokycany 41:22 ( 21:15 )

V prvním kole 2. ligy mužů v házené zavítal nováček této republikové soutěže HK Rokycany, bez zraněného Beneše a letní posily Cíglera, na půdu druhého celku minulého ročníku SK Praha 4. Od úvodních minut se hrála tvrdá házená a hostující celek překvapivě držel s domácími hráči, kteří mají za sebou extraligové i reprezentační akce, krok. Ve 13. minutě byl stav na ukazateli skóre 8:8 a v 19. minutě dokonce rokycanští vedli 13:11!

Tuto situaci ale změnila dvě vyloučení Rokycan a osobní obrana na hostujícího Holšana. Zkušení a fyzicky dobře připraveni domácí hráči rázem vedli ve 23. minutě 16:13 a do poločasu zvýšili svůj náskok na 21:15. Začátek druhého poločasu si celek Rokycan vybral hodně špatnou desetiminutovku. První gól dal až ve 40. minutě, ale to už na ukazateli svítila nepříznivá čísla 26:16! Nedůsledná obrana a zbytečné ztráty v útočné fázi vedli k tomu, že Praha 4 neustále trestala z rychlých protiútoků a konečný výsledek se zastavil na skóre 41:22! Doufejme, že se celek z Rokycan v příštích utkáních s papírově slabšími soupeři více prosadí a výsledkově si připíše na své konto nějaký ten důležitý bod.

Sestava a branky Rokycan:

Bílek, Zlatohlávek, Klička – Holšan 9, Kozler 5, Kop 3, Vokurka 2, Tureček 2, Kára 1, Kotyza, Otec, Kahovec, Valeš.

Vyloučení: 2/2

Sedmičky: 4/2 – 1/1

Rozhodčí: Navrátil, Dvořák z Jesenice a Pardubic

Diváci: 14

V příštím kole rokycanští zavítají v neděli 14.9.08 na půdu Českých Budějovic. Začátek utkání je stanoven na 17:00.