HK Rokycany – Jiskra Třeboň-B 22:30 ( 8:18 )

Cenný bod z minulého kola, který získali naši házenkáři na hřišti posledního Bolevce, se snažili potvrdit v domácím utkání proti záloze extraligové Třeboně. Samozřejmě, že tentokrát chtěly Rokycany body dva.

Kdo čekal, že půjde od úvodního hvizdu o vyrovnanou bitvu tabulkových soupeřů, tak se z hluboka mýlil. Třeboň, která do Rokycan přijela jen s osmi házenkáři začala ve velkém stylu. Hra sice byla vyrovnaná, ale dramatický rozdíl byl v proměňování střeleckých příležitostí. Skoro všechno co hodili hosté na domácí branku skončilo gólem. Naopak Rokycany se v zahazování šancí předháněly a navíc třeboňský brankář Šimánek měl svůj den. Vynikající výkon korunoval dokonce i vstřeleným gólem. Poločasový výsledek 8:18 pro Třeboň byl zasloužený a zdaleka nevěstil do další části nic dobrého. Poločasová bouře v šatně Rokycan sice ve druhém dějství pomohla, ale zkušený soupeř si vysoké vedení neustále s přehledem hlídal. Možná i s vidinou desetigólového vedení hosté přecejenom trošku polevili a domácí byli najednou vyrovnaným soupeřem. Vyložené šance Rokycan byly proměňovány, ale výsledek 14:12 pro domácí ve druhém poločasu na body bohužel nestačil. Naši házenkáři však postrádali bojovnost a touhu po dobrém výsledku i když se nedaří. Pouze jeden dvojminutový trest dokazuje, že šlo až o příliš slušné utkání. Naopak hosté v tomto utkání byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli 30:22.

V příštím kole jedou Rokycany do Ledče nad Sázavou, kde hrají v sobotu 27.2. od 15:30.

Sestava a branky HK :

Kysela, Klička – Tureček 6, Vokurka 4, Cígler 4, Holšan 2, Kop 2, Valeš 1, Schejbal 1, Zeleňanský 1, Kahovec 1, Otec, Beneš. Vyloučení – 1:0!!