Turnaj starší žáci

Dnes 22.3.15 se na Talentu uskutečnil další mistrovský turnaj starších žáků.

Odjeli jsme se dvěma hráči a jedním brankářem na střídání, tak jsem byl zvědav, jestli to zvládneme fyzicky a potažmo i herně. Výsledky předčili má očekávání. První utkáni proti Talentu A bylo spíše „seznamovací“, ale i tak poločas dopadl přijatelně a prohrávali jsme jen o 5 branek. Pak už se projevila herní převaha soupeře, prostřídal jsem brankáře (Matěj Hrdinka je vzrůstově malý a sbírá zkušenosti) a konečný výsledek zněl 4:18. Nutno podotknout, že kdybychom pokračovali v tomto výkonu, kde se Adam Liška trápil na spojce a nic nevyprodukoval, taky by výsledky byly katastrofální. Do druhého utkání proti druhým Šťáhlavům nastoupili kluci se zataženou obranou, která na soupeře hrajícího hodně přes pivota a do záběhů, platila, Václav Nový v bráně čaroval a po prohraném poločasu 4:5 jsme zremizovali celé utkání 10:10, když ještě 13 vteřin před koncem postavili Adamovi devítku, ale bohužel netrefil zařízení. Do třetího utkání proti HC Plzeň šli naše naděje plní odhodlání, začali jsme na dva pivoty (soupeř měl děravou obranu), ale taktika nefungovala. Stáhli jsme to zpátky na jednoho za stavu 4:7 a do poločasu byl manko jenom jednobrankové 6:7. Pak Jsme ještě zabrali, začalo se dařit Adamovi Liškovi (8 branek) a Andrejovi Jordatimu (nová posila z Talentu, 2 roky nehrál). Odskočili na 3 branky a měli utkání pod kontrolou. Po pár technických chybách soupeř stáhl na rozdíl jediného gólu (15:14), ale výbornou obranou a přesnější střelbou jsme utkání zvládli v poměru 17:15. V posledním utkání proti Talentu B byla šance ne vítězství, ale od začátku bylo všechno špatně. Technické chyby střídali nepřesnou střelbu a díry v obraně. Nepodržel brankář a celé se nám to sesypalo na prohru 8:18. Nicméně 3 body z mistrovských turnajů jsme asi ještě nepřivezli. Je nutno vyzvednout hru obou křídel Dominka Hnízdila a Ondřeje Váně (ročník 2003, prvním rokem mladší žáci), byli aktivní v útoku a nebyl znát věkový rozdíl. Ve dvou utkáních zachytal brankář Václav Nový a rovněž ve dvou utkáních hrál dobře Adam Liška. Proti Šťáhlavům byl výbornej kolektivní výkon v obraně a Andrej Jordati bude rovněž příslibem, i když ho zatím Talent nechce pustit (nechává si otevřená zadní vrátka a Andrej bude do konce sezony nastupovat po domluvě na jinou registraci). Opět musím poznamenat, že je potřeba se zdokonalit v herních činnostech jednotlivce a přihrávkách. V tomhle nás soupeři pořád předčí.