Další turnaj starší žáci

Za krásného slunečního počasí se 19.4.2015 ve Šťáhlavské hale uskutečnil další mistrovský turnaj starších žáků.

Komplikace na začátek byla, že dvěma hráčům (Petr Klička a Dušan Holek) se turnaj kryl se zápasem ve fotbale, ale vyřešili jsme to převozem mezi zápasy a kluci chyběli pouze ve dvou utkáních. V prvním utkání proti domácím se náš tým představil bojovným a odhodlaným výkonem, který podpořil výbornou obranou 6-0 a životním výkonem brankáře Vaška Nového. Poločas vyzněl 4:5 pro soupeře, ve druhém se podařilo srovnat krok a v dramatickém závěru urvat druhému týmu tabulky bod, i když mohly být i dva. Soupeř měl 30 vteřin před koncem míč v držení, brankář Nový bravurně chytil náskok a my měli 20 vteřin na vstřelení vítězné branky. V životě jsme viděl už hodně, ale aby jsme během této doby ještě 2x o balon přišli, Vašek chytil další dva náskoky a utkání skončilo remízou, to jsem ještě nezažil. Bylo to tak rychlé, že jsem si nestihl po prvním zisku míče vzít ani time out a dát pokyny k zakončení na výhru. Poté odjeli již zmiňovaní hráči k forbalovému utkání a my se statečně prali s Talentem A. Poločas hráli kluci výborně, vedli jsme 3:1, ale nakonec padli 5:8, což byl vzhledem ke kvalitám soupeře výborný výsledek. V bráně opět zářil Vašek Nový a kluci dřeli jako koně. Bohužel ve druhé půli jim došly fyzické síly, měli jsme jen jednoho hráče na vystřídání a soupeř nás přehrál v poměru 6:17. Do dalšího utkání proti HC Plzeň jsme nastoupili s cílem bodovat a v domnění, že už budeme kompletní. Bohužel se tak nestalo. Bylo patrné, že budeme oslabeni hlavně o střední spojku Petra Kličku, který je s týmem sehranější než s námi chvíli hrající Andrej Iordati. Hráči se ale semkli, opět bojovným výkonem soupeře začali trápit. Vedli jsme od začátku do konce. Místy soupeř sice snížil na rozdíl jediného gólu, ale zářil brankář a v útoku se prosazovali střídavě všichni hráči. Nakonec se slavilo vítězství 13:10. Do posledního utkání proti Talentu B už jsme byli kompletní, ale mám pocit, že opětovné zařazení Petra Kličky do sestavy týmu neprospělo. Nevyhověl si na hřišti s Andrejem. Při soupeřově obraně 3-3 se kupili technické chyby, do toho přibylo 5 nastřelených tyčí a špatný výkon brankáře. Utkání vyvrcholilo hádkou mezi mezi Petrem a Andrejem, posléze mnou, kdy jsem hráče Kličku vyhnal do šatny a poslední 4 minuty kluci dohrávali bez něj. Konečný výsledek 10:12 je lichotivější než předvedená hra. Za trochu lepších okolností jsme béčko mohli i porazit Tak snad příště. Za celý průběh turnaje si zaslouží vyzvednout za střelecké probuzení a dravou hru dopředu střelec Adam Liška a Dominik Hnízdil, za aktivitu Andrej Iordati a za vychytaná tři utkání brankář Václav Nový. Je potěšitelné i konstatování ostatních trenérů, že jsme se dost zlepšili, tak jen neusnout na vavřínech…