Poslední turnaj starších žáků

Turnaj se konal v sobotu 15.11.2014 v Plzni.
V posledním letošním mistrovském turnaji starších žáků, který se uskutečnil na Talentu jsme nastoupili s odhodláním odpoutat se z posledního místa a nechat za sebou HC Plzeň. Příprava směřovala přímo k tomuto zápasu, ale soupeř se nedostavil, nezachytili změnu termínu konání turnaje, a tak bylo jasné, že se asi před ně nedostaneme, když zápas s nimi nesehrajeme. Opak byl ale pravdou. V prvním utkání proti Šťáhlavům, jsme se soupeřem hráli vyrovnanou hru, ale nezachytal nám brankář a dostávali jsme hodně laciné góly. Naopak náš útok přestal fungovat ve druhé půli. Zlepšení proti minulému turnaji však bylo znát a po vyrovnaném poločase jsme nakonec podlehli 5:14. Pak mělo dojít na očekávaný zápas proti HC, ale místo nejslabšího soupeře nás čekal ten nejtěžší. Podařilo se nám kluky namotivovat a Talentu A se v tomto utkání nebáli a chvílemi výbornou obranou donutili rozhodčí zvednout ruku a plzeňáci stříleli z nutnosti. Výborně se kluci vraceli a nenechali soupeře ani jednou zahrát zesměšňující „ameriku“ ze které jsme v předchozích turnajích inkasovali v průměru kolem 7-mi branek při trháku dva na nikoho. Do posledního zápasu proti Talentu B si hráči přenesli bojovnost, obětavost, poctivé vracení, výbornou obranu a přidali i kvalitní finální fázi. Na začátku byl sice výsledek 1:3, ale otočilo se to na 4:3. Na konci poločasu za stavu 5:4 házel Talent sedmičku po čase a Véna jí krásně vykopl. To soupeře dostalo ještě víc do křeče. Nástup do druhé půle se nám povedl znamenitě a odskočili jsme na rozdíl čtyř branek. To už tápající soupeř nestrávil, začal kupit další technické chyby a nedokázal se prosadit proti naší vynikající obraně 1-5, kde perfektně fungoval můj mladej, kterej získal 6 balonů. Za stavu 9:5 na nás vyrukovali s osobní obranou, ale opět se projevil dobrý dribling Petra Kličky a zkušeně si chodil pro fauly. Po závěrečném hvizdu za konečného stavu 10:6 propukla neskývaná radost celého týmu, když Talent B ročník 2001 porazili poprvé v životě. Musíme v zimě pořádně potrénovat sílu, rychlost, výbušnost, protože v těchto činnostech nás soupeři daleko převyšují a soupeře přehráváme jen taktickou hrou, která mnohdy nestačí. Ale tahle výhra v posledním utkání podzimu nás do přípravy hodně motivuje.