2 liga muži – HK Rokycany A : HBC Strakonice 25:32 ( 11:14 )

Házenkáři prohráli i v posledním kole

2.liga muži

HK Rokycany – HBC Strakonice 25:32 ( 11:14 )

V posledním zápase sezóny se předpokládalo, že se domácí Rokycany porvou o dva body, aby si zajistili udržení v dalším ročníku II. ligy. Vzhledem k tomu, že další adept na sestup (Ledeč n. Sázavou) ve svém sobotním domácím utkání získal dva body, bylo jasné, že nic než výhra Rokycanům nepomůže. Přesto je třeba zmínit, že domácí působili v tomto utkání poněkud chladně. Pohled na tabulku a předpoklad snadného vítězství Strakonic zapříčinil, že se Jihočeši nekoncentrovali na zápas tak, jak by měli. Zápas se sice odehrával převážně v režii hostů, ale poločasový rozdíl tří branek nebyl pro Rokycany úplně beznadějný ( 11:14 ). Je potřeba dodat, že kdyby se ze začátku podařilo Strakonicím domácí takříkajíc „dorazit“ byl by pravděpodobně zápas již rozhodnut. Stav 11:14 po třiceti minutách sice nevypadá špatně, ale vzhledem k herní kvalitě a výkonnostní převaze hostujících hráčů, je třeba podotknout, že se utkání mělo odehrávat přeci jenom ve větší pohodě. Rozhodující náskok tedy přišel až v polovině druhého poločasu, kdy se podařilo hostům odskočit na rozdíl šesti branek a definitivně zlomit odpor domácích. Přestože Strakonice nebyli kompletní, konečná výhra 32:25 je pouze potvrzením jejich dosavadní snahy o postupné přebudování družstva a zapojení mladých hráčů do kolektivu. Naopak pro Rokycany znamená tato prohra předposlední místo v tabulce a příští ročník druhé ligy je nejistý.

Sestava a branky Rokycan: P. Klička, Bílek – Špinka 7, Beneš 5, Valeš 4, Kop 3, Ivanič 3, Schejbal 3, Kahovec 1, Otec, Holšan, Fencl

Sedmičky : 0:5/4

Vyloučení : 6-1, Diváci : 21

Rozhodčí : Hladký, Kupsa