2 liga muži – Ledeč nad Sázavou : HK Rokycany A 29:31 ( 19:15 )

Výborný výkon přinesl házenkářům důležité body

2.liga muži

Ledeč nad Sázavou – HK Rokycany A 29:31 ( 19:15 )

K sobotnímu utkání druhé ligy mužů vyráželi házenkáři s velkým odhodláním zvítězit, protože v opačném případě by prohra v Ledči nad Sázavou znamenala poslední místo v tabulce a velké ohrožení sestupu.

Již od začátku utkání bylo jasné, že tento souboj bude po celý průběh vyrovnaný a o výsledku budou rozhodovat jen maličkosti. Předpoklady se naplňovaly do detailu. Do dvacáté první minuty, kdy byl na ukazateli skóre stav 12:12, vždy vedli domácí o gól a hosté hned vzápětí vyrovnali. Poté se lehce projevila mírná náklonnost sudík k domácímu celku a rázem to bylo 17:12 pro Ledeč. Rokycany sice rychle snížily na 17:15, ale domácí šli do kabin přece jenom spokojenější ( 19:15 ). Do druhého poločasu nastoupil do hostující branky Petr Klička a svými výbornými zákroky dostal Rokycany psychicky nahoru a domácí si nevěděli rady. Po devíti minutách druhého poločasu byl stav srovnán na 21:21. Poté si oba celky soupeře hlídaly, aby neodskočil na víc jak dva góly ( 24:23, 25:26 ). V závěrečných minutách se odehrálo na palubovce doslova drama. Minutu před koncem vedly Rokycany 30:28 a měli po oddechovém čase míč. Bohužel ihned po rozehrávce technickou chybou míč ztratily a domácí snížili patnáct vteřin před koncem na 29:30. Po výhozu si ale vzal míč Vokurka a prokličkoval hřištěm a nekompromisně zaznamenal vítěznou trefu na 31:29. Dodejme, že vítězství se zrodilo kolektivním a bojovným výkonem všech hráčů Rokycan, kteří bez technických chyb zaslouženě vyhráli a v tabulce se dostali ze sestupových pozic.

Příští kolo zajíždějí naši hráči také k soupeři a to jmenovitě do Prahy, kde se utkají v sobotu od 17:00 s Bohemians.

Sestava a branky Rokycan: P. Klička, Bílek – Špinka 9/2, Vokurka 9, Holšan 5, Kop 4, Otec 1, Ivanič 1, Moulis 1, Mužík 1, Fencl, Valeš.

Sedmičky : 6/6 – 3/2

Vyloučení : 1-3, Diváci : 50

Rozhodčí : Novotný, Průžek