Český pohár muži – Loko Č. Budějovice : HK Rokycany 31:23 ( 17:12 )

Na jihu se nedařilo

Loko České Budějovice : HK Rokycany 31:23 ( 17:12 )

První kolo Českého poháru zavedlo rokycanské házenkáře na jih Čech, kde se utkali s Českými Budějovicemi. Sice se jednalo o Český pohár, ale pro naše házenkáře to znamenalo první utkání po tvrdé letní přípravě. Odpovídaly tomu i herní činnosti, které ještě nejsou zcela natrénovány. Začátek utkání byl v jasné režii domácího celku, který těžil z propustné obrany Rokycan ( 4:1, 8:2 ). Postupně se hra vyrovnala, ale skóre zůstávalo v odstupu 4-5 branek až na poločasových 17:12. V druhé půli odskočili domácí na 21:15, ale pak Rokycany, které nastoupily bez čtyř hráčů základní sestavy, mohutně stahovaly. Za stavu 21:19 neproměnily dvě tutové šance a tento moment utkání bezesporu rozhodl. Poté totiž Budějovice opět zvýšily svůj náskok na 28:20 a utkání, kde bylo možné vidět velké množství technických chyb, se jen dohrávalo.

Sestava a branky Rokycan: Klička, Bílek – Vokurka 10, Otec 3, Ivanič 3, Kozler 2, Kop 2, Fencl 2, Schejbal 1, Říha.