HK Rokycany – Písek 20:23 (11:13)

Prohru ze Strakonic jsme doma bohužel nenapravili…

Tradičně nedělní podvečer patřil rokycanským házenkářům, kteří hostili tabulkového souseda celek Písku a šlo o velice důležité body.

Domácím však úvod utkání vůbec nevyšel. Nekompaktní obrana a útočná hra bez efektu zapříčinily to, že hosté znenadání vedli 9:3!! Až po tomto momentu se rokycanští trošičku probrali a postupně začali snižovat až na poločasových 11:13 ve prospěch hostujícího Písku. Druhý poločas kopíroval ve všech faktorech poločas první. Rokycany se trápily ve všech činnostech a prvních 18. minut dokonce nedaly ani gól! Jižané hráli na pohodu a hlídali si dostatečný odstup ( 13:19 ). Poté domácí opět znenadání zabrali a snížili na 18:20. V tomto okamžiku se zápas takříkajíc lámal. Rokycany měly dokonce velkou šanci vyrovnat, ale neproměnily Holšanem sedmimetrový hod a navíc další rychlý protiútok skončil u hostujícího brankáře. Ten posledních pět minut přiváděl domácí střelce doslova k zoufalství. Tato fáze utkání rozhodla o tom, že body pojedou do Písku a domácí si budou muset na vítězství počkat.

V neděli 28.3.2010 cestují naši házenkáři na Prahu 4, kde změří síly s prvním celkem tabulky a nečeká je tam nic jednoduchého.

Sestava a branky HK:

Klička, Bílek – Vokurka 10, Schejbal 4, Holšan 3, Špinka 2, Tureček 1, Otec, Kahovec, Zeleňanský, Kop. Vyloučení – 2:0, branky ze 7m hodů – 2:1