HK Rokycany – Sez.Ústí 28:25 (13:12)

Velice důležité vítězství naši házenkáři zvládli a zachránili 2. ligu.

V neděli v podvečer se odehrála v hale u zimního stadionu nelítostná bitva rokycanských házenkářů o setrvání ve 2. lize mužů. Protivníkem jim byl kvalitní soupeř ze Sezimova Ústí, který disponuje velice vyrovnaným kádrem. V tomto zápase museli naši hráči vybojovat alespoň jeden bod, aby měli stoprocentní jistotu záchrany.

Že to bude velice těžké bylo zcela jasné z postavení obou týmů v celkové tabulce. Než se stačily Rokycany rozkoukat prohrávaly 2:0. Tento nepříznivý stav dlouho nevydržel, protože se začali trefovat i domácí ( 3:2, 4:5, 8:9 ). Hra byla vyrovnaná a k vidění bylo i nepřeberné množství technických chyb. Ve 24. minutě prvního poločasu se zdálo, že by mohli rokycanští soupeři odskočit, ale stav 13:10 hosté velice rychle zase zkorigovali a snížili na poločasových 13:12. Druhý poločas pokračoval ve stejném stylu. Oba soupeři se střídali ve vedení a nikdo z nich nevedl víc jak o dva góly ( 15:15, 17:16, 18:20, 22:22 ). Domácí hráli dobře akorát neproměňovali velké množství vyložených brankových příležitostí. Rozhodující náskok si vypracovaly Rokycany mezi 22. a 26. minutou, kdy na ukazateli skóre svítil stav 26:23. Ve zbývajících třech minutách toto vedení Rokycany udržely a mohly slavit vítězství 28:25 a udržení ve 2. lize mužů. Sestupujícími mužstvy by měly být odhlášené Č. Budějovice dále Bolevec A a také Bohemians Praha.