Ledeč nad Sázavou – HK Rokycany 22:29 ( 8:14 )

Po prohře na domácí půdě proti záloze Třeboně zajížděli rokycanští házenkáři reprezentující 2. ligu mužů do poměrně vzdálené Ledče nad Sázavou.

Papírové předpoklady byly jednoznačně na straně domácích, protože v této sezóně na domácí palubovce ještě nezaváhali. Když se ale podíváme na konečný výsledek, tak jdou „oči kolem“. Rokycanští přijeli do Ledče jen z deseti odvážnými, kteří byli odhodláni podat co nejlepší výkon a docílit nemožného. Za domácí nastoupil druhý nejlepší střelec soutěže Vrběcký a domácí fanoušci čekali kanonádu. Z toho je ale vyvedla výborně naordinovaná obrana Rokycan 1:5, která byla podpořena brankářem Kličkou. Tato již zmiňovaná obrana eliminovala kanonýra Vrběckého, kterého doslova vymazal z hřiště rokycanský Tureček a ostatní ledečtí hráči toho moc nepředvedli. Jejich střely skončily v bloku nebo vedle hostující brány. Rokycanský balzám se projevil i v útoku, kde skoro každá střela skončila za špatně chytajícím domácím brankářem. Nikdo se nemohl divit, že na ukazateli skóre svítil poločasový poměr 8:14 pro hosty. Druhé dějství by se dalo doslova kopírovat s dějstvím prvním. Rokycanští házenkáři předváděli jednoduchou a velice efektivní házenou. Ve 45. minutě byl stav již 11:21 a domácí se pozvolna připravovali na debakl. Jediný faktor, který nepřál našim borcům byli arbitři. I když přihlédneme k tomu, že řídit házenou je z pohledu rozhodčích velice těžký oříšek, tak jejich některá rozhodnutí se nedají do tohoto sportu zahrnout. Domácí nakonec odvrátili hrozící debakl a s konečným a překvapivým výsledkem byly spokojeni jen Rokycany.

Všechny příznivce rokycanské házené zveme na další kolo, kdy v neděli 7.3. přivítají naši házenkáři na vlastní palubovce od 17:00 hráče Bohemians Praha, kde hraje náš odchovanec Karel Kalous. Tento prestižní souboj bude následovat po předzápase druhé dorostenecké ligy Rokycany : Liberec ( 15:00 ).