HK Rokycany – Ledeč nad Sázavou 24:20 ( 11:12 )

V neděli dopoledne bylo na rokycanské palubovce u Zimního stadionu k vidění třetí kolo 2. ligy mužů v házené. Kdo přišel určitě nelitoval. Pod vedením trenéra Holšana a nově zvoleného vedoucího mužstva Mošny se hrála od úvodních minut vyrovnaná házená a oba celky se střídaly ve vedení.

Až v polovině prvního poločasu domácí odskočili na rozdíl tří branek ( 7:4 ) a zdálo se, že v takovém tempu budou pokračovat. Dvě vyloučení a zbytečné technické chyby Rokycan vše změnily a rázem na ukazateli skóre svítilo 7:8 pro hosty. Poté se hra uklidnila a poločasový výsledek 11:12 odpovídal poměru sil na hřišti. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří domácím odskočili na rozdíl tří branek, nejprve na 12:15 a poté na 14:17. To, co se událo v poslední desetiminutovce už dlouho rokycanský fanoušek neviděl. Tvrdá, neprostupná a vysunutá obrana Rokycan na hostující ostré spojky znamenala excelentní obrat v utkání! Ledečtí rázem nevěděli co mají v útočné fázi hrát a fyzicky dobře připravení domácí včele s nejlepším střelcem Cíglerem po zásluze trestali ( 17:17, 19:18, 22:20, 24:20 ). Nesmírná bojovnost domácích v posledních deseti minutách ( skóre 9:2!!! ) neznala mezí a překvapení hosté museli po utkání uznat, že Rokycanští vyhráli naprosto zaslouženě. Dodejme, že k dobré atmosféře utkání přispěli i dobře pískající rozhodčí i početní domácí fanoušci.

Sestava a branky Rokycan:

Sestava a branky Rokycan: Bílek, Zlatohlávek, Klička – Cígler 10, Kozler 3, Valeš 3, Vokurka 2, Kop 1, Beneš 1, Tureček 1, Holšan 1, Kotyza 1, Otec 1, Říha

Rozhodčí: Lízl z Lovosic a Vimr ze Šťáhlav

Diváci: 60

V příštím kole rokycanští zavítají v neděli 28.9. na palubovku Lokomotivy Plzeň. Začátek utkání je stanoven na netradičních 09:00.