HK Rokycany-VŠ Plzeň 22:28 (11:12)

Tradičně nedělní podvečer patřil házenkářům HK Rokycany, kteří přivítali ve velice důležitém utkání druhý celek tabulky Slavie VŠ Plzeň.

I bez některých hráčů základní sestavy nevstoupily Rokycany do zápasu vůbec špatně. S favorizovaným celkem Slavie VŠ Plzeň držely zdatně krok a vyrovnaly se jim i ve všech herních činnostech. Po celý první poločas to byla vyrovnaná bitva, i když do šaten nakonec přece jenom odcházeli hosté o jeden gól veselejší ( 11:12 ). Druhé dějství bylo z obou stran ve znamení nepřesností a velkého množství technických chyb. Domácí bohužel nedokázali využít dobré formy svého brankáře Kličky a zbrklými akcemi ztráceli šanci na dobrý výsledek. Postupem času si hosté vybudovali náskok 18:22 a zdálo se, že domácí se už nezmůžou na odpor. V házené, ale čtyři branky nic neznamenají a to potvrdili i rokycanští, kteří vyrovnali na 22:22. Poté však po individuálních chybách opět přišla šňůra hostujícího celku a konečný výsledek 23:28 odpovídá dění na hřišti.

Po této domácí prohře si Rokycany zkomplikovaly záchranu ve 2. lize mužů. Při pohledu na překvapivý výsledek ze Strakonic a celkovou tabulku můžeme konstatovat, že poslední dvě kola soutěže budou velice dramatická. V neděli zajíždějí Rokycany na půdu Lokomotivy Plzeň a poslední kolo přivítají silný celek ze Sezimova Ústí.

Sestava a branky HK:

Klička, Kysela – Vokurka 7, Beneš 7, Holšan 4, Zeleňanský 2, Valeš 1, Špinka 1, Kahovec 1, Otec, Cenko, Schejbal.

Vyloučení – 4:5

Diváci : 28

Rozhodčí – Krafka, Krafka

18. kolo – výsledky:

Strakonice – Sezimovo Ústí 22 : 16

Rokycany – VŠ Plzeň 23 : 28

Ledeč n.S. – Třeboň B 25 : 24

Bohemians – Bolevec A 29 : 27

Písek – Loko Plzeň j. 20 : 24