Házená Rokycany – HBC JVP Strakonice

Házená Rokycany – HBC JVP Strakonice 25:24 (11:11)
Proti favoritovi soutěže jsme šli s cílem nedostat 40 branek, což nám v letošní sezóny už 3x nadělili. Cílem byla kvalitní a tvrdá obrana a od křídel rychlé vracení se z útoku ze soupeřovými křídly, které obě vévodí tabulce střelkyň. Od začátku utkání se nám to dařilo a Strakonice byly v lehkém šoku. Čekali, že skóre poroste v jejich prospěch, ale v 16. minutě to bylo 6:3 pro nás. Soupeř znervózněl, ztratil pár míčů a my pořád hráli vyrovnaně. Sedm minut před koncem poločasu jsme vedli 10:7 i díky skvěle chytající Rotenbornové, ale závěr nám nevyšel. Špatnými přihrávkami jsme soupeři darovali poločasovou remízu. V kabině jsme z výsledku byly asi víc v šoku než Strakonice a holky dostaly varování, že na ně Strakonice určitě vlétnou a budou chtít rozhodnout hned v úvodu druhé půle. Rozhodli jsme se, že to nenecháme náhodě a že se porveme o výsledek i ve druhém poločase. Rychlé přechody také umíme a vyšlo to. Za 6 minut už to bylo 17:12 a soupeř nechápal. Terka v bráně nás držela nad vodou, obrana šlapala jako hodinky, ale po soupeřově time outu jsme začali ztrácet půdu pod nohami v útočné činnosti. Dostávali nás pod tlak a my ztráceli míče jako na běžícím pásu. V 19. minutě za stavu 21:19 jsme taktéž reagovali oddechovým časem, ale soupeř už byl v laufu. Naštěstí pořád fantasticky chytala Rotenbornová, nicméně 4 minuty před koncem jsme prohrávali 23:24. Zápas dospěl do koncovky, kde 2,5 minuty nepadla branka. Pak Vildmanová v signalizované pasivitě z postavené devítky vymetla šibenici a srovnala. Minutu před koncem dostala Aichingerová při nešťastném zákroku 2 minuty a byla z toho sedmička. Tu fantasticky zlikvidovala opět Rotenbornová. V oslabení se povedlo uvolnit Moulisové, která 30 vteřin před koncem taktéž vymetla šibenici z pravého křídla. Zbývalo 15 vteřin do konce, Strakonice vzali time out, šli do hřiště v sedmi a poslední střelu 3 vteřiny před koncem opět chytila výborná Rotenbornová, byl to její zápas! Celý tým si sáhl na dno svých sil, lavička žila celých 60 minut a prožili jsme si opožděné házenkářské Vánoce! Neskutečný zážitek. Holky předvedly své nejlepší výkony podpořené bojovností, obětavostí a týmovým duchem.
Branky: Vildmanová 7, Kozáková 6, Bufková a Moulisová po 3, Fröhlichová a Pechová 2, Benešová a Aichingerová po 1